SEO

Anti SEO Nedir? Negatif SEO Teknikleri Nasıl Engellenir?

SEO Gündemi bununla çalkalanıyor. Evet, Anti SEO…
Ciddi değişiklikler akıla birileri Anti SEO yapıp favori siteleri düşürüyor ve kendilerini üst sıralara mı dahil ediyorlar? sorusunu getirdi.

Anti SEO bir çözüm yolu olarak mı görülüyor?

Büyük favori bir siteyi, her yerde backlinki olan herkes tarafından girilen hem pagerankli hem hitleri yüksek hemde bu çeşit büyük firmaların sitesini düşürmek mümkün mü? Böyle bir şey mümkünse aslında SEO denilen şey bomboş bir şey mi? yoksa SEO bitiyor, Anti SEO kapışmalarımı başlıyor? Peki ya bu iddialar doğruysa yarın bir gün aynı şeyleri facebook gibi büyük sitelere yaparlarsa etkilenme veya etkilenmeme ne oranda olur sorusu akıllara geliyor.
Öncelikle Anti SEO işlemini tanımlayalım:
Anti SEO: Sizin yaptığınız SEO çalışmalarının hepsini boşa çıkartmak için yapılan girişimlerdir. Bunlar: sitenize porno sitelerden bilerek backlink verilmesi ve çeşitli black hat seo tekniklerini dışardan sitenize uygulamak gibi girişimlerdir. Örneğin siz “SEO” kelimesinde 1. sayfadasınız. Sitenize Anti SEO çalışması yapılırsa düşersiniz. Anti SEO Çalışmasına Spamda denebilir. Google Spam a iyi bakmadığından ve kişinin sitesine yönelik bilinçli yapılan bir çalışma olduğu için buna Anti SEO adı verilmiştir.

Google gibi büyük bir arama motoru, nasıl oluyorda buna önlem alamıyor?

Bu sorularında oldukça basit bir cevabı var, Google bu tip çalışmaları sizin yaptığınızı zannediyor ve size ceza veriyor. Hepimiz biliyoruz ki, Google insan değildir. Botlardan ve örümceklerden ibarettir. Bir çok farklı ip adresinde botları vardır ve bunlar siteleri tarar. Bu tip Hacklink ve Anti SEO çalışmalarını tespit etmesi çok zor. Google insan olsaydı o zaman bunlara izin vermezdi, belki önlem alabilirdi. Fakat bu Google: Dünya’nın en iyi ve en büyük arama motoru yarın bir bakarsınız Panda, Penguen gibi algoritmalarını güncelleyip yeni algoritmalar getirir ve bu tip tatsız konulara önlem alır. Aslında SEO denilen pazarlama aktivitesi ise bir çeşit arama motorlarını kandırma aracıdır. Böylede tanımlanabilir fakat bu kandırmanın ileri ve yasal olmayan düzeyleri: Hacklink ve Anti SEO dur.

Özellikle SEO hizmeti veren sağlayıcılarda daha üstte listelenebilmek için birbirlerine Negatif SEO uygulamalarını yapmaya devam ediyorlar

SEO Hizmeti veren siteler birbirini yiyor, genellikle birbirlerini yiyen sitelerde Hacklink yapan siteler. Herkes birbirine Anti SEO Çalışması yapma yarışında ve olur olmaz siteler 1. sayfada çok iyi konum elde ettiler, halende elde etmeye çalışıyorlar. Büyük SEO sağlayıcıları, peki siz bunları yapıyorsanız millet size nasıl sitesini emanet edecekte çalışma yaptıracak bunuda kendinize sormanız gerekir.

Anti SEO işlemleri nasıl tersine çevirilebilir?

Anti SEO Çalışmalarını tersine çevirme noktaları:
1) Sitenize verilen backlinkleri sorgularsınız, örneğin Moz, Majestic ve Ahrefs gibi servislerden backlink sorgulayabilirsiniz. Bu sitelerden sitenize verilen text bağlantıları vb şeyleri görebilirsiniz.
2) Anti SEO Bloglar üzerinden yapılıyorsa, Anti SEO yapılan Bloglara tek tek hedef kelimemizden tekrar link verelim.
3) Anti SEO yapılan sayfaları şikayet etmek.
4) Anti SEO yapılan site sahibine mesaj atmak.
5) Sitenize Anti SEO çalışması yoğun olarak yapılıyorsa sizde yoğun olarak Sosyal İmleme yapmayı ve yeni, eşsiz,
kaliteli içerikler yayınlamayı deneyin.
6) Disavow tool (Google reddetme aracı) ile zararlı veya negatif bağlantıların reddedilmesini sağlamak.
Son Güncelleme: 31.08.2016 – 05:17

Author

perforjans

Uzmana Mesaj Gönder
Detaylı Bilgi Al
Daha fazla müşteri ve satış ister misiniz?

Sitenizin Google'da üst sırada olmasına yardımcı olabiliriz. Size özel stratejilerimizi öğrenmek için şimdi reklam uzmanınız ile bir görüşme başlatın.