SEO

Backlink Kontrol Aracı İle Sorgulama Nasıl Yapılır?

Link inşaası yaptıktan birkaç ay sonra web sitesine gelen bağlantıların durumunu kontrol etmek isteyebiliyor. Hangileri ulaşılabiliyor?, Bağlantılar silinmiş mi?, Sayfalar değiştirilmiş mi?, Anchor textler ve referans bağlantılar neler? Hepsi tek bir program aracılığıyla bir tık ile sorgulanabiliyor.


Backlink ulaşılabilirliği analizi ve kontrolündeki ücretsiz yardımcınız: “Money Robot Free Backlink Monitor”

Tüm web yöneticileri, kurumsal site sahipleri ve kişisel web sitesi sahipleri internet sitelerine gelen veya çalışma yapılan backlinklerini kontrol etme ihtiyacı hissetmektedir. Eğer backlinklerin bir kopyası var ise Money Robot Free Backlink Monitor programıyla kolaylıkla backlinkler kontrol edilebilir. Ancak backlink adresleri mevcutta bulunmuyorsa farklı kaynaklardan ve sitelerden temin etmek zorundayız.

Backlinkler nereden öğrenilebilir ve nasıl temin edilebilir?

  • Majesticseo.com (Şu anki ve geçmiş link profillerine ulaşmak ve indirmek için)
  • Ahrefs.com (Şu an ve geçmişten gelen sıcak backlinklerinize ulaşıp indirin)

Backlinklere hakim olduktan sonra,

Bilgisayarınıza Money Robot’un Free Backlink Monitor programını kurun: http://www.moneyrobot.com/SEO-Backlink-Monitor.html

Kurduktan sonra Programı açın,

  1. ”Your Website” alanına backlinkleri kontrol edeceğiniz site adresini yani kendi sitenizin adresini yazın.
  2. ”Your Website” alanının altına sorgulamak istediğimiz (backlink gelen / backlink aldığımız) backlinkleri yazıyoruz.
  3. Yukarıda ”Links” işaretli kalıyor.
  4. ”Start” butonuna basıyoruz ve programın sonuçları bitirmesini bekliyoruz. Bitirdiğinde ise artık kafamızdaki tüm soru işaretleri gitmiş oluyor. Backlinklerimizin ulaşılabilirliğini hızlı bir şekilde analiz edip tespit etmiş oluyoruz.

Sorumluluk size aittir, programın kod yapısı bilinmiyor. Belki sorguladığınız backlinkler karşı tarafa gönderiliyordur. Küçük bir casusluk, rant sistemi enjekte edilmiş olabilir, dikkatli olun. Bunu göz önünde bulundurup programı kullanabilirsiniz.

Author

perforjans

Uzmana Mesaj Gönder
Detaylı Bilgi Al
Daha fazla müşteri ve satış ister misiniz?

Sitenizin Google'da üst sırada olmasına yardımcı olabiliriz. Size özel stratejilerimizi öğrenmek için şimdi reklam uzmanınız ile bir görüşme başlatın.