Perforjans SEO

Backlink Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar?

Backlink, her projede tek başına çözüm olmayabilir. Öncesinde site için geçmiş analizler yapılır ve en son sitenin şimdiki durumu hakkında bilgi sahibi olunur. Gelecek için tahminler yapılır. Analizler sonrası eğer sadece Seo uygulamalarının yeterli olmadığı ortaya çıkmışsa veya siz öyle düşünüyorsanız farklı alternatiflere yönelmek gerekiyor.


Farklı olarak kullanabileceğiniz alternatifler: Site ve sayfa optimizasyonu, site stabilitesi kontrolü, hosting kontrolü, sosyal medya, itibar yönetimi, içerik kalitesi, arama motorlarına ve insanlara siteyi / içerikleri sunuş biçimi, iç ve dış insanları hedefleyen insan odaklı uygulamalar, dijital pazarlama, çevrimiçi reklam ağları, insanlararası pazarlama, ağızdan ağıza pazarlama, reel pazarlama, google analytics, yandex webvisor, crazyegg gibi servislerden bilgi edinmek ve gereken geliştirme, düzeltme ve iyileştirme çalışmalarını uygulamak gibi fazlaca çoğaltabileceğimiz alternatiflere yönelmek doğru bir düşünce seçimi olacaktır. Aksi taktirde Backlink siteyi plaja götürdüğü gibi mezara da götürebilir. Daha doğrusu backlink demeyelim de, backlinkler diyelim. Tek gelen backlink bir sitenin dişinin kavuğuna yetmez.

SEO işlemleri gerçekleştirmek istediğiniz web sitesinin yalnızca backlink’ten daha başka işlemlere ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız backlink çalışmalarını tek başına asla uygulamayın. Amaç kalıcılıksa tabii ki de. Kalıcılığı hedeflemiyorsanız zaten buradaki yazıyı da okumanızında bir anlamı yok :) Her neyse, dikkatli yaklaşmakta fayda var. Sonuçta karşınızda güçlü bir yapay zeka sistemi bulunuyor. İnsanlar (Google mühendisleri, geliştiricileri) kısmen müdahale ediyorlar. Böyle bir tablo karşımızda varken SEO operasyonlarına başlamadan önce bin düşünüp bir uygulamalıyız. Yani özetle, yapay zekanın ne yapacağı asla belli olmaz. Ama siz doğru yoldan ayrılmayın yeter :) Kendinizi yapay zekanın yerine koyun. Sizden, sitenizden, insanlardan ve arama motorlarından ne bekleniyor / ne isteniyor? Bir düşünün. Cevabı bulacağınıza eminim. Çokta zor olmasa gerek.

Karmaşık bir sistem var önümüzde fakat insansı ve insani değerlere önem veren bir sistem olduğundan kusursuzlaşma şansı azalıyor. O kusursuz değilse siz kusursuz olmaya çalışacaksınız. Backlink’e %25 ihtiyacı olan bir siteye gidipte bir tek backlink / link inşaası uygulamaları yapmayacaksınız. Yaparsanız sonucunda zararlı çıkan siz olursunuz.

Author

perforjans

Uzmana Mesaj Gönder
Detaylı Bilgi Al
Daha fazla müşteri ve satış ister misiniz?

Sitenizin Google'da üst sırada olmasına yardımcı olabiliriz. Size özel stratejilerimizi öğrenmek için şimdi reklam uzmanınız ile bir görüşme başlatın.