SEO

Çapraz Link Değişimi SEO Uygulaması Nedir? Yararları Nelerdir?

Çapraz Link Değişimi şöyle tanımlanabilir: Çapraz bağlantı değişiminin mantığı bir siteye karşılıksız siteniz üzerinden bağlantı çıkışı yapmanızdır.

Bağlantı değiştiğiniz kişide sizi diğer sitesine ekler. Asıl sitesinden size link vermez, diğer sitesinden link verir. Eğer sizinde başka siteniz varsa sizde o siteden o kişiye link verirsiniz. Böylece Google linklere baktığında karşılıksız olarak verildiğini gördüğünde sizin sitenizi link değiştiğiniz hedef kelimede hızlıca yükseltecektir. Mantık şudur; Ben bu siteye karşılıksız link veriyorum. Ben bu siteye kefilim demektir.


Çapraz bağlantı değişimi nasıl yapılır?

(A) sitesi bizim sitemiz ve bize bağlantı veren (B) sitesine link vereceğimize (C) sitesine link veriyoruz. Böylece iki web sitesine birbirine karşılıklı bağlantı vermemiş oluyor.

Kısacası bağlantı değişimi normal olarak (A) sitesinin linkini (B) sitesine koyarak gerçekleştirilir. Böylece Çapraz Bağlantı Değişimi (CROSS Link Exchange) gerçekleşmiş oluyor.

Author

perforjans

Görüşmeyi Başlat
E-Ticarette satışlarınızı artıralım.

Sitenizin Google'da üst sırada gözükmesini ister misiniz? Size özel stratejilerimizi öğrenmek için şimdi bir görüşme başlatın.