SEO

Çapraz Link Değişimi SEO Uygulaması Nedir? Yararları Nelerdir?

Çapraz Link Değişimi şöyle tanımlanabilir: Çapraz bağlantı değişiminin mantığı bir siteye karşılıksız siteniz üzerinden bağlantı çıkışı yapmanızdır.

Bağlantı değiştiğiniz kişide sizi diğer sitesine ekler. Asıl sitesinden size link vermez, diğer sitesinden link verir. Eğer sizinde başka siteniz varsa sizde o siteden o kişiye link verirsiniz. Böylece Google linklere baktığında karşılıksız olarak verildiğini gördüğünde sizin sitenizi link değiştiğiniz hedef kelimede hızlıca yükseltecektir. Mantık şudur; Ben bu siteye karşılıksız link veriyorum. Ben bu siteye kefilim demektir.


Çapraz bağlantı değişimi nasıl yapılır?

(A) sitesi bizim sitemiz ve bize bağlantı veren (B) sitesine link vereceğimize (C) sitesine link veriyoruz. Böylece iki web sitesine birbirine karşılıklı bağlantı vermemiş oluyor.

Kısacası bağlantı değişimi normal olarak (A) sitesinin linkini (B) sitesine koyarak gerçekleştirilir. Böylece Çapraz Bağlantı Değişimi (CROSS Link Exchange) gerçekleşmiş oluyor.

Author

perforjans

Google'a Reklam Ver
Google'a Reklam Vermeye Başlayın
Daha fazla müşteri ve satış ister misiniz?

Sitenizin Google'da üst sırada olmasına yardımcı olabiliriz. Size özel stratejilerimizi öğrenmek için şimdi reklam uzmanınız ile bir görüşme başlatın.