SEO

Çapraz Link Değişimi Tekniği İle SEO Maliyetleri Nasıl Azaltılır?

Yıllar önce link değişimi tekniği seo uzmanları ve web sitesi sahipleri tarafından uygulanmakta olan bir teknikti. Zamanla link değişimi tekniği şekil değiştirdi ve çapraz link değişimi kavramına dönüştü. Çoğu insan çapraz link değişimi kavramına yöneldi, şu anda da sayfa içerisinde 6’dan fazla link olmadığı sürece etkisini kaybetmediğini biliyoruz. Çapraz link değişiminin etkisini bildiğimize göre sizce daha insani olan çapraz tanıtım yazısı değişimi SEO sürecimizde nasıl bir rol oynayacaktır? Maliyetli SEO yönetimi yapan web sitesi sahipleri ve seo uzmanları tanıtım yazılarına her ay para ödemekten bıkmadınız mı? Çapraz tanıtım yazısı değişimi tekniğini deneyin!


Çapraz tanıtım yazısı değişimi kavramı nedir?

Tanıtım yazısı yayınlamak için açtığınız web sitesine başkasının içeriğini ve bağlantısını eklerken, onunda sizi bağlantısını eklettiği sitenin haricinde bir siteye eklemesidir. Çapraz tanıtım yazısı yöntemiyle maliyetli seo uygulamalarınızın maliyetini hafifletip maliyetsiz seo uygulamalarına dönüştürebilirsiniz.

Çapraz tanıtım yazısı değişimi tekniği nasıl uygulanmalıdır?

  1. Kendinize bir domain (alan adı) alın
  2. Mümkünse geçmişte yayında olan bir alan adını tercih edin veya satın alın
  3. Sağlam, güvenilir bir hosting alın – c class’ta olabilir
  4. WordPress kurun, özgün bir kaç yazı karalayabileceğiniz ayrı bir bölüm oluşturun
  5. SEO altyapısı uyumlu, güçlendirilmiş bir arayüz kullanın, Safiha iyi bir seçim olabilir
  6. Web sitesini optimize edin, açılış hızına, kod yapısına ve içerik, bağlantı oranlarına dikkat edin
  7. Web sitenizi arama motorları örümceklerinin rahat tarayacağı şekilde yapılandırın, ek olarak ziyaretçilerin sitenizde meşgul olacağı bir kaç sayfa tasarlayın
  8. Google gibi getir özelliğini mümkünse hiç kullanmayın, Google webmaster tools’ta çok aşırı aktivite göstermeyin
  9. Yayınlayacağınız tanıtım yazıları özgün ve en fazla 4 link barındırsın
  10. Bu siteyi çok fazla backlinklerle beslemeyin, maliyetsiz aşırı olmamak kaydıyla manuel (el ile) link inşaası uygulamalarınızı yapın. Sosyal medya’yı da içine katın. Ayrıca bir kaç rakip sitenin backlinklerini analiz ederek el ile link inşaasını dikkatlice yapmanız tanıtım yazısı yayınladığınız siteniz için doğru bir seçim olacaktır.

Günümüzde malum tanıtım yazılarına para yetiştirmek bir hayli güç olabiliyor, sorunu birbirimizle yardımlaşarak ve faydalı olarak maliyetsiz bir şekilde çözüyoruz, işimizi görüyoruz. Sadece alan adımıza ve sunucumuza para ödüyoruz.

Niche / Destekleyici sitelere sahipseniz dilerseniz buradaki çalışmaları o sitede/sitelerde kullanabilirsiniz.

Author

perforjans

Uzmana Mesaj Gönder
Detaylı Bilgi Al
Daha fazla müşteri ve satış ister misiniz?

Sitenizin Google'da üst sırada olmasına yardımcı olabiliriz. Size özel stratejilerimizi öğrenmek için şimdi reklam uzmanınız ile bir görüşme başlatın.