SEO

Citation Flow Nedir? Alıntılanma (CF) Metriği Nasıl Artar?

Citation Flow (Alıntılanma Puanı) Nedir? Nasıl Oluşur?

Citation Flow MajesticSEO şirketinin bir metriğidir.

Web sitenizin aldığı referanslar, içeriğin kalitesi, web sitenize bağlantı gelen sayfanında sayfalarına güçlü sayfalardan referans gelmesiyle bu puanlama oluşur.

Yukarıdaki grafikte perforjans.com’un citation flow rakamı görülmektedir.

Hangi web sitelerinin citation flow puanı yüksek oluyor?

Facebook

Google

Twitter

Youtube gibi önemli ve değerli web sitelerinin citation flow puanı kullanıcının o web sitelerini benimsediğinden dolayı yüksek olur. Çünkü bu web sitelerine sürekli olarak kaliteli web sitelerinden kaliteli referans akışları vardır.

Faktörleri neler?

Devlet sitelerinden gelen doğal kaliteli tek bağlantılar

Sosyal medya web sitelerinden gelen kaliteli bağlantılar

İçerikdaş web sitelerinden gelen kaliteli ve tek bağlantılar

Sürekli güncel, özgün web sitelerinden gelen kaliteli ve tek bağlantılar

Kaliteli web sitelerinden gelen tanıtım yazılarıyla bağlantılar

Dünya çapında otorite, değerli veya önemli web sitelerinden gelen kaliteli ve tek bağlantılar

Sosyal imleme web sitelerinden gelen bağlantılar

Kaliteli dizin web sitelerinden gelen bağlantılar

Kaliteli sözlük web sitelerinden gelen tek bağlantılar

Nasıl yükselir/yükseltirim?

Kullanıcıya paylaşabileceği etkili ve faydalı bir içerik oluşturun, çeşitli web siteleriyle sponsorluk anlaşması imzalayın, çeşitli yarışmalar düzenleyin, kaliteli düşündüğünüz web sitelerine reklam verin, kaliteli yazılara yorum yapın, forum tartışmalarına katılın – konuyla ilgili olarak web sitenizin bağlantısını verin – insanları tıklamaya teşfik edin. – forum imzanıza web sitenizin linkini ekleyin, kaliteli düşündüğünüz blog sitelerinde tanıtım yazınızı yayınlatın, sosyal medyada aktif olun ve sosyal medyayı etkili kullanarak hedef kitlenizi daha fazla artırın – #hashtaglere yazın – ilgili kişilerin gönderinizi RT (Retweet) yapmasını sağlayın. – Pinterest’te aktif olun, çeşitli kullanıcıların ilgisini çekeceğini düşündüğünüz resimler paylaşın ve altına web sitenizin linkini ekleyin, Youtube’a insanların ilgisini çekebileceği ve zaman geçireceği, sevebileceği videolar yükleyin, video açıklamasına web sitenizin linkini ekleyin. Bu yöntemleri ve bunun gibi yöntemleri uyguladığınızda sahibi olduğunuz veya yönettiğiniz web sitesinin citation flow değerleri ciddi bir şekilde artış gösterecektir. Bununda etkisiyle hedeflediğiniz ve hedeflemediğiniz anahtar kelimelerde web sitenizin SEO görünürlüğünde ani yükselişler gerçekleşecektir.

Author

perforjans

Google'a Reklam Ver
Google'a Reklam Vermeye Başlayın
Daha fazla müşteri ve satış ister misiniz?

Sitenizin Google'da üst sırada olmasına yardımcı olabiliriz. Size özel stratejilerimizi öğrenmek için şimdi reklam uzmanınız ile bir görüşme başlatın.