SEO

Crazy Egg İle Kapsamlı Ziyaretçi Analizleri Nasıl Yapılır? [CRO]

Crazyegg herkes tarafından bilinen bir web analiz aracı değildir. Crazyegg aracını kullanarak web sitenizdeki kullanıcı deneyimini bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Kullanıcıların en çok yöneldiği alanları koyu renkte görebilirsiniz. Onların ulaşmak isteyip ulaşamadığı bilgilere de ulaşabilirsiniz. Ziyaretçilerinizin en çok yoğunlaştığı alanları ve yoğunlaşmak istediği alanları rahatlıkla tespit edebilirsiniz. Ziyaretçilerin web sitenizdeki hareketlerini an ve an takip edip, sorunları tespit edip iyileştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra web sitesine gelen insanların fare hareketleri de takip altına alınabilir. Yandex Webvisor aracındada aynı özellikler mevcut fakat Crazyegg’de bu özellikler biraz daha detaylandırılıp geliştirilmiş. Ücretsiz olarak Yandex Webvisor’u kullanabilirsiniz. Kurumlar ve ciddi web projeleri için Crazyegg’i kullanmak ideal bir seçimdir. Dönüşüm optimizasyonunun ve kullanıcı deneyiminin değişilmez aracıdır.

Kullanıcı Deneyimi ve Dönüşüm Optimizasyonu Aracı Crazyegg ile Tanışın!

Kısaca; Bu araç web sitesine gelen ziyaretçileri kazanmayı, onların web sitesinin içerisinde daha iyi bir deneyim yaşamasına yardım edip web sitesinin SEO gücünü bir üst seviyeye taşımanıza yardımcı oluyor. 2014 yılında kullanıcı deneyimi (UX) her geçen gün önem kazanması sebebiyle Yandex Webvisor gibi Crazyegg gibi ziyaretçi analizi yapan araçlara daha fazla ihtiyaç olacaktır. Araç, big data diye tabir edilen büyük verileri hafızasında tutar ve incelemeye olanak tanır. Ziyaretçilerinizi daha fazla memnun etmek ve etkilemek amacıyla kullanacağınız farklı bir ücretli alternatiftir. Böylelikle daha fazla dönüşüme ulaşabilir, dönüşüm oranınızı sürekli olarak artırabilir, böylelikle girişiminizi, kurumunuzu büyütebilir ve kazancınızı daha çok artırırsınız.

PRO paketini aylık 99$ fiyatına satın alarak dönüşüm izlemelerinizi güçlendirin

Pro paketini satın almak CRO oranlarınızı iyileştirmek adına akıllıca bir hamle olur, Analytics ve diğer ölçümleme ve dönüşüm araçlarından daha fonksiyonel olan Crazyegg servisinin Pro paketi ile projenizin amacına ulaşıp ulaşmadığının tespitini yapabilirsiniz. Bunun yanında yüksek dönüşüm oranları yakalayabilir ve dönüşüm performansınızı ileri seviyeye taşıyabilirsiniz.

Pro paketinin ayrıntıları:

  • Aylık analiz için 250,000 Ziyaretçi hacmi
  • 100 Aktif sayfa
  • Saatlik raporları indirebilme
  • Gelişmiş filtreler
  • Mobil headmap özelliği
  • Düzenli E-posta desteği
  • Çoklu kullanıcılar

Ücretsiz denemenizi hemen başlatın

Google+ hesabından uygulamaya izin verdikten sonraki aşamada Start Your Free Trial (Ücretsiz denemenizi başlatın) butonu ile sonraki etaba geçin, kredi kartı bilgilerinizi girerek devam edin ve Crazyegg deneyimini şimdi yaşamaya başlayın!

Kullananlar ve deneyenler nasıl düşünüyor, neler söylüyor?

Elbette servisi deneyenlerin görüşlerini merak etmemek olmaz, bakalım avantajları ve dezavantajları hakkında neler söylemişler? Crazy egg müşterilerinin öne çıkan en iyi 4 adet yorumunu sizler için derledik.

1. Kelsey isimli bir kullanıcının görüşü:

“Web sitemiz için kullanıcı dostu bir yol haritası çıkartıyor.”

Neyi en çok seviyorum?

Biz sadece geçen yıl ve bir buçuk içinde ikinci (gerçekten üçüncü) kez web sitemizi yeniden ancak Eylül ayında Crazy Egg uygulamaya başladı. Bu, kullanıcıların yeni bir düzen ve siteyi sevme nasıl bize gösteren büyük bir anahtar olmuştur.Kullanıcıların biz içine o kadar çok iş koymak bizim kurşun mıknatıslar tıklayın çalışıyorsanız görmek mümkün olmayı seviyorum, bu ürünle birlikte, aslında okurken veya bakıyorsunuz ne kadar sayfanın hangi öğeleri onlar tıklayın deneyebilirsiniz tıklanamıyorsa, ve böyle devam eder. Daha iyi onlar için sitenin akışını oluşturmak için web tasarımcısı olarak benim işim daha kolay hale getirir.

Neyi sevmiyorum?

Bu ürün ile çok düşkün değilim bir şey anlık yukarı olduğu zaman dilimidir. 60 gün zaman büyük miktarda ama ben temelde onları yenilemek gerekir hatırlatma çeşit olsun isterdim. Ben trafik gelişmiş ya da ben bir göz tutmak için ne farkındayım ki azalmıştır bana benim ekran görüntüleri aydan aya kişiselleştirilmiş bir rapor alabilir Ayrıca çok iyi olurdu.

Başkalarına tavsiye eder misiniz?

görsel bir kişi iseniz bu harika bir araçtır. ziyaretçilerinizin kayar ve tıklamaları görmek mümkün bu anlamlı bir deneyim çok daha fazla verir. Sayılar sitenize dışarı ve boyunca taşımak için bilerek yoluyla hareketini görmek mümkün aslında harika ve tüm ama vardır, olması sadece büyük bir şeydir.

Sorun çözme konusunda servisin yeteneklerinde diğerlerine oranla hangi farklar var ve alınan faydalar için düşünceleriniz nedir?

Biz geçmişte oldu kullanıcı deneyimi sorunları çözüyoruz. Biz onları bir yere kaybedecek ve Google Analytics, bazen gerçekten bizi neden terk edildi olarak bize bütün hikayeyi vermek olmaz. Crazy Egg ile bizim kullanıcıların görüyoruz ve nerede gidiyoruz daha ne görmek mümkün.

2. Ciprian isimli üyenin yazdıkları:

“Kullanımı kolay, üstelik inanılmaz bir destek anlayışı var.”

En çok neyi seversin?

Bunu yapmak için claimes tam olarak ne yapar. It `gerçekten kolay kurmak ve statik ve dinamik sayfaların anlık oluşturmak için.

Sen neyi sevmiyorsun?

Mobil izleme bu kadar kolay değildim, ama o güncellendi ve araç `ın yetenekleri artmıştır.

Ürünü düşünen başkalarına Öneriler

Yalnızca haritalar (tıklama dağıtımı dahil) haritalar tıklayın ve kaydırma gerekiyorsa o zaman bu araç tam size göre.

Ne iş sorunları çözme vardır? Ne faydaları fark var?

Bizim dönüşüm optimizasyonu stratejisini desteklemek için anlayışlar elde etmek için CrazyEgg kullanarak vardık. Biz insanlar bizim web sitelerinde farklı unsurları ile etkileşim yolu ile ilgili birkaç büyük anlayışlar var.

Hatta bizim destek departmanı bizim arka uç uygulamasını kullanarak nasıl hakkında bilgi almak için CrazyEgg kullanılır. Bu sayfaların alt vardı temel unsurları ile ajanları tarafından harcanan zamanı arayüzü geliştirmek ve azaltmak için bize izin verdi.

3. Kyle isimli müşterinin belirttikleri:

 “Kişisel web sitesi için kolay headmap analizi yapabiliyorum.”

En çok neyi seversin?

Kolay kurulum ve ücretsiz deneme size kendi web sitesi ve tasarımı hakkında müşterileri için katı cevaplar verir.

Sen neyi sevmiyorsun?

Bu kısa bir süre için sadece ücretsiz ve benzeri şeyler yapmak serbest seçenekleri bir yeri vardır.

Ürünü düşünen başkalarına Öneriler

Google Analytics ısı haritalama sonraki adım kalmış. GA, ancak CrazyEgg karşı hiçbir şey sadece daha iyi iş gibi görünüyor.

Ne iş sorunları çözme vardır? Ne faydaları fark var?

Bir istemci kendi web sitesi gerçekten alışmakta nasıl sorduğunda, bu Google Analytics göstererek sonraki adım genellikle.CrazyEgg HeatMap müşterilerin tasarım dönüşüm detracting olabilir nasıl kendi site kullanılıyor ya da nasıl görmek kolaydır yapmak görsel bir temsilini sağlar.

4. Sanjit isimli kullanıcının söyledikleri:

“Ziyaretçilerin web sitenizde nasıl etkileşimde olduğunu görmek için süper bir araç.”

En çok neyi seversin?

Bu araç, bir web sitesinin ısı haritası, scrollmap, konfeti ve bindirme gösterecek, ne daha bir sormak için !?

Bu bir A/B testi için büyük ya da sadece bir web sitesi ve ziyaretçiler anlamak için. Bu steriods Google Analytics sayfa analitiği gibi.

Sen neyi sevmiyorsun?

Ben daha fazla fiyatlandırma seçenekleri ya da belki özel seçenekleri onların olsaydı.

Ürünü düşünen başkalarına Öneriler

İlk önemli sayfalar için belki sadece ana yukarı ayarlayın.

Ne iş sorunları çözme vardır? Ne faydaları fark var?

onların ziyaretçilerin uğruna kendi web sitesi değiştirmek gerekir müşterilerine gösteriliyor. Sen sadece bir site kusmak ve çalışmak bekleyemezsiniz. Bu araç, gösteri müşteriler web sitesi bazı iş olur.

Author

perforjans

Google'a Reklam Ver
Google'a Reklam Vermeye Başlayın
Daha fazla müşteri ve satış ister misiniz?

Sitenizin Google'da üst sırada olmasına yardımcı olabiliriz. Size özel stratejilerimizi öğrenmek için şimdi reklam uzmanınız ile bir görüşme başlatın.