SEO

Google Deep-Link Mobil SEO Güncellemesi Sonrası Neler Değişti?

Bazı sektörlerde Google deep-link algoritma güncellemesi yaşanmadan ciddi sıralama değişimleri meydana gelebilir. Bazı kurumsal web siteleri altyapılarını, tasarımlarını değiştirmek isteyebilir hatta şu an kurumsal odaklı olan siteler güncelleme gelmeden önce önlem almaya çalışıyor da olabilir. Sıralamaların Google bazlı zaten alt üst olacağı biliniyor ve bekleniyor.

Aman Dikkat!

Güncellemeye önlem alırken seo görünürlüklerinizden olmayın. Çünkü bu durum ciddi sıralama düşüşünü ve sıralama düşüşlerini de beraberinde getirir. Bu süreçte gerçekten çok titiz davranmalı, dikkatli olmalısınız. Google ve diğer arama motorları web sitenizi ziyaret ettiğinde köklü değişikliklere rastlarsa arama sonuçlarında üst sıralarda listeleniyorken sıralamalarda siteniz geriye düşebilir.

Tema değişimleri ve altyapı odaklı seo değişimleri sıralamalardaki konumlarınızı ciddi şekilde etkileme şansının oldukça yüksek olduğunu söylemekte fayda var.

Kaliteli ve Mobil Uyumlu Web Siteleri Olanlar Kazanacak

Masraftan kaçınmayan, en iyi tasarımı ve kodlamayı yaptıran ayrıca mobil uyumu sorunsuz olan erişimin kolay sağlandığı site sahipleri güncellemeden etkilenmeyerek kazanan taraf olacaklar.

Mobil Uyumunda Problem Olan ve Mobil Uyumlu Olmayan Siteler Kâbusu Yaşayacak

Cep telefonuna uyumlu web sitesi veya tema sahibi olmayan kişi ve kurumların yapılacak olan güncellemede büyük yaralar alacağı ön görülüyor. Arama sonuçlarında uzun zamandır üst sıralarda olan veya tekel olan web siteleri bile değişikliklerden etkilenebilir. Mobil sorunu olan web siteleri sahipleri 21 Nisan’ı gözleri kapalı ve korku içinde geçirecek. Tabiri caizse kâbusu canlı yaşayarak tanık olacak.

WordPress Altyapısını Kullananlar Şanslı Çıktı

Şu anda bir çok insan deeplink algoritma (seo) güncellemesi gelmeden önce web sitelerindeki mobil uyumu gidermek isteyecektir. WordPress altyapısıyla yayın yapan kurumsal ve kişisel web siteleri sadece web sitelerine bir eklenti yükleyerek güncellemeyi atlatmayı başarabilir. Şu anki mevcut temanız zaten mobil uyumluysa eklenti kurmanıza gerek yok. Ancak özel sistem & html, diğer php vb. scriptleri kullananların çok şanslı olduğunu söyleyemeyiz.

Wp-Touch Eklentisi Hayat Kurtarıyor

Sadece bir tık ile mobil seo algoritma güncellemesini atlatacaklar.

Sadece tek bir eklentiyi wordpress altyapılı internet sitenize kurarak deep-link güncellemesini kayıpsız atlatabilirsiniz!

WordPress içerik yönetim sistemini kullananların WordPress’in /wp-admin yönetim paneli sayfasına şifrenizi ve kullanıcı adınızı yazarak giriş yapın. Eklentiler menüsünden Yeni Ekle’ye tıklayıp arama kutucuğuna Wp-Touch yazıp eklentiyi yükleyip aktifleştirmeleri yeterlidir.

WordPress’i Mobil Uyumlu Yapan Wp-Touch Eklentisini Manuel (El ile) yüklemek ve kurmak için: Wp-Touch (https://wordpress.org/plugins/wptouch/) Buradaki bağlantıyı takip ederek ilgili dosyayı açılan sayfadan indirip sitenizin ftp dosyalarına ulaşın, wp-content klasörü içinde plugins klasörünün içini açın indirdiğiniz dosyayı rardan çıkarıp plugins klasörü içerisine atıp WordPress yönetim panelinden Wp-Touch eklentisini aktif hale getirin / aktifleştirin.

Bitirirken,

Gelişmeleri yakından takip edip tekrar bir durum değerlendirmesi yapacağız. 21 Nisan sonrası SEO dünyasında hangi gelişmeler meydana gelecek hep birlikte izleyip göreceğiz. İlerleyen dönemlerde bu konuyu içeren farklı yazıları da beğeninize sunabiliriz.

Deep link güncellemesini ve mobil uyumunu kesinlikle önemseyin, aksi halde sonuçları yıkıcı olabilir.

Ayrıca internet adresinizin https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/?hl=tr bu adrese girip kutucuğa site adresinizi yazarak mobil yani tabletlere ve telefonlara uyumlu olup olmadığının tespitini yapabilirsiniz.

Author

perforjans

Google'a Reklam Ver
Google'a Reklam Vermeye Başlayın
Daha fazla müşteri ve satış ister misiniz?

Sitenizin Google'da üst sırada olmasına yardımcı olabiliriz. Size özel stratejilerimizi öğrenmek için şimdi reklam uzmanınız ile bir görüşme başlatın.