SEO

Freelance Google SEO Uzmanı İşinizi Nasıl Büyütür?

Freelance Google seo uzmanından seo hizmeti alıyor veya sağlıyorsanız profesyonellik kesinlikle ön planda olmalıdır. Freelance Google SEO danışmanlığı sağlamak büyük bir sorumluluktur. Bir uzman olarak freelance Google SEO danışmanlık hizmeti verecekseniz Freelance Google SEO Uzmanı olarak SEO alanının tüm dalları hakkında bilginiz olmalıdır. En basit yapacağınız bir hatada seo danışmanlığını yaptığınız kuruma veya kişiye zarar verirsiniz. Bu yüzden, SEO alanı hakkında tam olarak bilgi sahibi değilseniz Freelance SEO danışmanlığı sunmanız tavsiye edilmez. Siz eğer işini büyütmeyi düşünen bir firmaysanız freelance seo uzmanları yerine kurumsal seo ajanslarından destek almanız en akılcı çözümdür.

Freelance Google SEO Uzmanı Neler Yapar?

 • On-Page SEO – Site İçi Faktörlerin İyileştirilmesi ve Yönetimi
 • Off-Page SEO – Dış Faktörlerin İyileştirilmesi ve Yönetimi
 • Link Building – Link Bağlantılarının İyileştirilmesi ve Yönetimi
 • Anahtar Kelime Araştırma
 • Rakip Analizleri
 • Trafik Artırımı ve Yönetimi
 • Blog Sayfası Kurulumu, Yönetimi ve SEO Geliştirmeleri
 • Google Analytics Yönetimi ve Hedeflerin Belirlenmesi
 • Sosyal Medya Danışmanlığı
 • E-Ticaret Danışmanlığı
 • Aylık Sürekli SEO Desteği ve Yönetimi gibi bir çok işlemi içerebilir.

Freelance Google SEO Danışmanı Ne Kadar Ücret Alır?

Freelance SEO fiyatları kişiye ve firmaya göre değişkenlik gösterir. Freelance SEO fiyatları genel olarak Aylık’tır. Kelimeden kelimeyede değişim gösteren fiyatlar, web sitesinin genel durumuna görede değişkenlik gösterebilmektedir.

Sektörde genel olarak fiyatlar: Aylık 1000/2000+ TL olabilmektedir. Fiyatların belirlenmesinde uzmanın deneyimleri ve güncel geçmişi de önemli bir kriterdir.

Freelance Google SEO Danışmanlığı Kaç Ay Sürer ve Etkisi Nedir?

Kalıcılık yine aynı şekilde kişiye ve kuruma göre değişkenlik göstermektedir. Türkiye’de hem On-page hemde Off-page dalları hakkında bilgisi olan kişi sayısı fazla değildir, hal böyle iken kalıcılık için en önemli unsur Off-page SEO Yönetimini en iyi ve kaliteli bir şekilde gerçekleştirebilmek önemlidir. Bu gözardı edildiğinde Offpage dalı hakkında uzmanlaşmış kişiler ile temasa geçmeniz daha doğru olacaktır, Çünkü örneğin bir E-Ticaret web sitesi işletiyorsanız kalıcılık ile sonuçlanan Offpage SEO yönetimi çok değerlidir. Ürünlerinizin önplana çıkabilmesi için ise On-page SEO yüzdenizin yüksek olması gerekir. Off-page ne kadar önemliyse Off-page yönetimide o kadar önemlidir. Freelance SEO hizmetinde kalıcılık istiyorsanız kesinlikle işinde uzman, gerçek On-page ve Off-page SEO uzmanları ile temasa geçerek firmanızın cirosunu yükseltebilir, arama motorları üzerindeki anahtar kelimelerinizin konumlarını koruyabilir ve bunu dahada arttırabilirsiniz. Bunun yanı sıra, kurumsal ajanslar ile daha garantili hizmetler almanız mümkündür.

Analiz: Kalıcılık İçin Gerekli Olan On-page ve Off-page SEO etki yüzdeleri

 1. On-Page SEO Yönetimi: %45
 2. Off-Page SEO Yönetimi: %55

Toplam: %100 SEO Etki Düzeyi

Author

perforjans

Google'a Reklam Ver
Google'a Reklam Vermeye Başlayın
Daha fazla müşteri ve satış ister misiniz?

Sitenizin Google'da üst sırada olmasına yardımcı olabiliriz. Size özel stratejilerimizi öğrenmek için şimdi reklam uzmanınız ile bir görüşme başlatın.