SEO

FreshBot Nedir? Google Botlarını Ping İle Çağırmak

Google Reklam Ajansı Nasıl Çalışır?

Öncelikle Google Botlarının ne yaptığını mutlaka merak etmişsinizdir. Google bot bir web yazılımıdır ve çeşitli algoritmalara tabii olarak çalışır. Ayrıca Google Botları, Dünyadaki web sitelerini, sayfalarını herşeyini tarar ve veri tabanına kaydeder. Daha sonra indeksleme işlemini gerçekleştirir yani bu sayfaları arama sonuçlarında göstermek için ekler. Google Botlarının önemi saymakla bitmez, eğer sitenize Google Bot gelmiyorsa indexlenmemenizde doğaldır.


Google Bot nasıl gelir?

Özgün içerik, yoğun trafikli, yararlı ve kaliteli içerik, sitenize herkesin başka sitelerden link vermesi sonucu Google Bot sitenizde sürekli dolaşarak sayfalarınızı en hızlı şekilde tarar ve indexler.

Peki bunlar bizim sitemizde yoksa ne yapacağız?

Hızlı indexlenmek için bazı Ping servisleri mevcut:

www.pingler.com (En iyisi)
www.googlepinger.com
www.ping.fm
www.pingomatic.com
www.autopinger.com gibi siteler bulunmaktadır. Bu sitelere girerek içeriğinizi Pingleterek Google’a haber verebilirsiniz. Bu işlemi yaptığınızda Google Bot saniyeler içinde sitenize gelecektir.

Peki FreshBot ne yapıyor ve web sitemize yararı nedir?

Web sitelerinin Google Bot tarafından sürekli takip edilmesi, ve içeriğinin dakikalar içerisinde indexlenmesini sağlayan bir çeşit bot türüdür. En önemlisi ise sitenizin 10-16 dakika gibi zaman aralıklarında güncellenmesini sağlar.

Bu FreshBot bize uğrar mı? diye soracak olursanız, çok çalışmanız gerek. Hemde çok… FreshBot gerçekten kaliteli sitelere uğrar ve sizin web sitenize de uğramaya başlarsa rakiplerinizin bir adım önüne geçersiniz.

FreshBot’un sıklıkla ziyaret ettiği siteler hangileri? içlerinde Türk siteler ve forumlarda var.

Başlıcaları haber sitesi olarak:

www.cnn.com
www.bbc.co.uk
www.news.google.com – www.news.google.com.tr
www.tr.yahoo.com
www.ekolay.net
www.haberturk.com
www.hurriyet.com.tr

FreshBot’un sıklıkla uğradığı sitelerdir. Haber siteleri arasında ise en çok cnn.com adresine uğramakta ve güncellemektedir.

FreshBot’un web sitemize sıklıkla uğraması nasıl sağlanabilir?

Site içi optimizasyon teknikleriyle, çok fazla içerik açılması sitenin sürekli güncel kalması, sitenizin bir SEO Hosting’de barınması, ve çok yoğun trafiklerle birlikte etkili dönüşümler almanız FreshBot’u sitenize getirebilir ve sıklıkla uğramasını sağlayabilir. Alan adının yaşlı olması da FreshBot’un gelmesine etken olabilir.

Son Düzenleme: 31.08.2016 – 04:41

Author

perforjans

Uzmana Mesaj Gönder
Detaylı Bilgi Al
Daha fazla müşteri ve satış ister misiniz?

Sitenizin Google'da üst sırada olmasına yardımcı olabiliriz. Size özel stratejilerimizi öğrenmek için şimdi reklam uzmanınız ile bir görüşme başlatın.