Google Adwords/Ads Reklam Verme Fiyatları

Güncel Google Adwords Reklam Fiyatları arıyorsunuz ama aradığınızı bulamadınız mı? En uygun fiyatlarla Google reklamı vermeniz için size her konuda yardımcı olacağız;

 

Google Adwords Reklam Verme Fiyatları Nasıl Belirlenir, Neye Göre Değişir?

Google aramalarında web sitenizi üst sırada bulundurabilmek için Google reklamlarına ihtiyaç duyulur. Böylece, daha yüksek sayıda ziyaretçi ve dönüşüm kazanabilirsiniz. 

Reklam vermek kolay gibi görünse de reklam fiyatları rekabetçi sektörlerde oldukça yüksek rakamlar olabilmektedir. Google adwords reklam verme fiyatları sektörünüze, rekabet oranına, pazarınıza, ürün  yada hizmetinize göre değişebilir. 

Ücret karşılığında Google Adwords hizmeti almak için bir ajans ile çalışmaya başlamadan önce çalışmayı düşündüğünüz Google adwords reklam ajansının öncelikle danışmanlık modelini öğrenin. 

Böylece, Google reklam danışmanlığı çalışma modeli sabit bir yüzde komisyon bazlı, aylık reklam bakiyesi üzerinden fiyatlandırma veya “Mcc” hesabı üzerinden Google reklam danışmanlık ücretlendirmesi yapılabilir. 

Bu şekilde google reklam yönetiminde Adwords fiyatları ve paket fiyat detayları belirlenmiş olur.

Hangi Google Adwords Reklam Modeli İle Reklam Verilmeli?

Google Adwords’e reklam vermeyi düşündüğünüz web sitesi hangi sektörde hizmet veriyor? 

Adwords Reklamları ile ürün veya hizmetlerinizi Google’da potansiyel müşterilerinize göstermeniz için ilk olarak ayıracağınız reklam bütçesini netleştirmelisiniz.

Böylece, Eski adı ile Google Adwords, Yeni ismi ile Google Ads’de insanlar aradıkları anda sizi bulabilirler. Bir E-Ticaret sitesine sahipseniz “Smart Shopping” reklam kampanyasını kullanmanız maliyetlerinizi iyileştirebilir ve sitenizden daha çok yapmanızı sağlayabilir.

Hizmet sektöründe yayın yapan bir web siteni var ise Telefon reklamları ve metin arama ağı reklamları kampanyaları oluşturmak en mantıklı seçenektir. 

Neden Google Adwords Teklif Stratejisi İle Reklam Verilmeli?

Adwords teklif stratejisini seçme konusu yüzeysel olarak karar verilebilecek ve basit bir şekilde yapılabilecek bir işlem değildir. 

Google Adwords reklamlarınızın kampanya türüne göre değişkenlik gösterebilen bu teklif stratejileri genellikle tıklama başına maliyet mantığını kullanır. Sitenize reklamlarınızı gören kişilerin tıklamasıyla rakiplerinizin TBM açık artırmasına ödediği fiyatlar oranında ücretlendirilmeye başlarsınız. 

Eğer, Adwords hesabınızda oluşturulan kampanyaların kalite puanları 5 ve altında ise daha fazla reklam harcaması yapmış olursunuz. Kısa zaman içerisinde reklamlarınız bakiyeniz tükendiği için durdurulabilir. Adwords fiyatlarınız hesabınızın kalite puanları ile doğrudan ilişkilidir. 

Aylık reklam harcamaları kapsamında Adwords fiyatını düşürmek ancak TBM oranını optimize etmek ve TBM azaltmak ile mümkün olabilmektedir.

Bütçenizi ve vaktinizi boşa harcamamak için Perforjans’ın Ücretsiz Reklam Analizi hizmetini kullanabilirsiniz.

 

Ücretsiz Google Reklam Analizi

 

Google Adwords Reklam Türü Seçiminizi Yapın.

“Google Adwords” reklamları ile sektörünüzde arama yapanlara ulaşmak için aşağıdaki reklam türlerini kullanmayı düşünebilirsiniz:

  • 1 – Arama Ağı Reklamları,
  • 2 – Grafik Görüntülü Reklamlar,
  • 3 – YouTube video reklamları,
  • 4 – Uygulama İçi Mobil Reklamlar.

Google Adwords Arama Ağı Reklamları Nedir?

Reklamlarınız doğal arama sonuçlarının en üstünde gösterilir. Telefon araması, telefon uzantısı ve web site bağlantı uzantıları gibi zengin seçenekler bulunur.

Görüntülü Reklamlar Nedir?

Gmail üzerindeki metin ve banner reklamlarınız direkt olarak belirlenen müşteri kitlenize gösterilir.

Video Reklamlar Nedir?

Kendinizi, işletmenizi ve ürün/hizmetlerinizi tanıtmanız için bir TV reklamından daha büyük etki oluşturan YouTube reklamları çok güçlü bir pazarlama seçeneğidir.

Uygulama Reklamları Nedir?

Tasarım bilgisi gerektirmeden Google reklam ağlarının tamamında Play Store üzerinden mobil uygulamanız için reklam verebilirsiniz.

Tüm Türkiye’ye ve Dünya’ya Google Adwords Reklamlarınızı Ulaştırın.

Eski adı Google Adwords yeni ismi ile Google Ads reklam yatırımlarınız sonrası ne kadar tıklama almak istiyorsunuz? Kimler reklamınızı görmeli ve kimler reklamınızı görmemeli?


Google Adwords reklamlarınız için ülke, il, ilçe ve spesifik konumlar seçebilirsiniz. Bu şekilde hedef ve sonuç odaklı reklam çalışmaları gerçekleştirebilirsiniz. Reklam yayınlanan bölge ve konumların yoğunluğuna bağlı olarak adwords fiyatları değişkenlik gösterebilir. 

Bazı konumlarda tıklama başına 1 TL ödüyor iken bazı lokasyonlarda 3 TL ve üzeri tıklama başına maliyet (TBM) oranları ile çok yüksek reklam ücretleri ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Sadece Sonuca Ödeme Yapın.

Google Adwords reklamlarında herhangi bir kullanıcı ürünleriniz ile ilgili arama gerçekleştirdiğinde ilgili reklam tetiklemeleri Google Adwords panelinde yapılmış ise reklamlarınız arama yapan kişi veya kurumlara gösterilir. 

Google’da arama yapan kullanıcının reklamınıza tıklamaması durumunda reklam ücreti ödememiş olursunuz. TBM (Tıklama Başına Maliyet) oranlarında bir değişiklik gerçekleşmez. 

Bakiyenizden de herhangi bir eksilme olmaz. Google reklamları, yalnızca reklam gösterimlerine ücret almamaktadır. Adwords Reklam ücretlendirmeleri, sadece arama yapmış potansiyel müşteriniz reklamınıza tıklama geldiğinde yapılır. 

Sadece YouTube’da yayınlanan video reklamları izlenmeyi ücretlendirmektedir.

Rakiplerinizi ve sektörünüzdeki ticari kazanç pastasını baz alarak aylık reklam bütçenizi net olarak tespit edebilirsiniz. Adwords reklamları için harcamak istediğiniz tutar çoğunlukla Google reklam performansınızı da belirler.

Adwords Reklam Vermek İçin Profesyonel Destek Alın, İşinizi Riske Atmayın!

Kısa Süreli Teklif:

Google Adwords Reklamlarına 250 TL’den başlayan Adwords fiyatları ile başlayabilirsiniz. Cazip fiyatlı reklam fırsatlarını kaçırmamak için Google Adwords Paketlerimizden birine başvurun ve reklam yönetim hizmetinizi başlatın.

Google'a Reklam Ver
Google'a Reklam Vermeye Başlayın
Daha fazla müşteri ve satış ister misiniz?

Sitenizin Google'da üst sırada olmasına yardımcı olabiliriz. Size özel stratejilerimizi öğrenmek için şimdi reklam uzmanınız ile bir görüşme başlatın.