SEO

İtibar ve Marka Bilinirliği Nasıl Kazanılır?

Kendinizi ve Markanızı Nasıl Pazarlarsınız? sorusu sorulduğunda cevabı çok basittir: İtibar ve marka bilinirliğini arttırmak hem internet ortamında hemde gerçek hayatta önemli bir unsurdur. Pazarlamanın temelidir. Günümüzde sıkça gördüğümüz gibi büyük kurumlar çok ince hesaplar yapmaktadır. Bir veya birden fazla kişi üzerinden pazarlamayı planlarlar.


Peki bir kişi markasını nasıl bilinir hale getirir?

Marka bilinirliğini en iyi şekilde arttırabilecek olan kişi site sahibi veya firma sahibidir. Bazıları bunu ego olarak nitelendirsede amaç markanın bilinirliğini arttırmaktır. Hem markasını hemde kendisini pazarlamayı amaçlamaktadır.

Site sahibinin veya firma sahibinin yaptığı başarılı işler o kişinin tanınmasını sağladığı gibi aynı şekilde markasınında herkes tarafından tanınmasını sağlar. Bu sayede hem markası tanınmış olur. Hemde site sahibi veya firma sahibi daha çok kazanmış olur. Bunların başında tabii ki Sosyal Medya üzerinde ciddi bir aktiflik gerekiyor.

İnsanları etkileyin!

Twitter profili tasarımı;
İtibar ve Marka Bilinirliği Nasıl Kazanılır?
Facebook sayfası tasarımı;
İtibar ve Marka Bilinirliği Nasıl Kazanılır?

Örnek olarak yukarıdaki görsellerdede gördüğümüz gibi Ceyhun Yılmaz hem kendisinin hemde programını yaptığı BEST FM’in tanınmasını amaçlamaktadır.

Markamızı nasıl yüceltebiliriz?

Başarılı projeler markanızı yüceltir!

Markanız adına yaptığınız başarılı olan her şey markanızı yüceltir. Özellikle globalde başarılı olunan projeler hızlı bir şekilde markanızın tanınmasını sağlayacaktır.

Geniş bir kitle tarafından konuşulmanız markanızı yüceltir!

Sizi eğer geniş bir kitle sürekli konuşuyor ise, bu daha çok kullanıcı ve daha çok reklam demektir. Aynı şekilde markanızında hızla tanınmasını sağlayacaktır.

Viral Reklamlar markanızı yüceltir!

Viral Reklam marka bilinirliğini arttırma amaçlı amatörce çekilmiş videolardır.

Örnek : Gittigidiyor fulya intikam

Radyo ve televizyonlarda konuşulmanız markanızı yüceltir!

Markanız eğer radyo ve televizyonlara konu olmuş ise markanız herkes tarafından hızla tanınacaktır. Alttaki örnekte SEOZEO, NTV Radyo’nun internetler programına konu oluyor.

Örnek : https://soundcloud.com/ntvradyo/nternetler-06-07-aral-k-2012

Radyo ve televizyonlara reklam vermek markanızı yüceltir!

Örnek olarak BeinSports kanalında bir maç başlamadan önce Perforjans’ın reklamı verildiğinde Perforjans açısından olumlu bir adım olacaktır. Sanal bir web sitesinin reklamı olsa bile mutlaka bir fayda sağlayacaktır.

Geniş bir kitlenin bulunduğu platformlara reklam vermeniz markanızı yüceltir!

Linkedin, facebook gibi sosyal ağ platformlarını buna örnek verebiliriz. Diğer bir örnek ülke olarak Türkiye’de günlük tekil hiti aşırı derecede yüksek bir web sitesine reklam vermek. Bu işlemi gerçekleştirdiğimizde web sitemize ülkemizden ciddi bir ziyaretçi akışı olacaktır. Bu sayede marka bilinirliği dahada artmış olacaktır.

Örneğin; hurriyet.com.tr

Blogunuz içerisindeki başarılı yazarlar marka bilinirliğini arttırır!

Blogunuz için gerçekten kaliteli ve özgün içerik üreten bir ekibiniz var ise markanızın bilinirliği hızla artacaktır.

Yazılarınızın ve sitenizin adresinin sosyal medyada aktif olarak paylaşılması marka bilinirliğini arttırır!

En önemli unsurlardan bir tanesidir. Abartılmadan düzenli periyodlar ile rutin şekilde yapılmalıdır.

Sıkça konferans yapmanız marka bilinirliğini arttırır!

Sıkça konferans yapmanız bildiğiniz konu hakkında insanlara yararlı ve doğru bilgiler sunup onlarında görüşlerini almanız önemli konulardan bir tanesidir.

Üniversite gibi öğrenci topluluğu bulunan yerlere çağırılmanız marka bilinirliğini arttırır!

Üniversitede verilen konferanslar, söyleşiler, soru-cevaplar vb.

Başarılı Referanslar markanızı yüceltir!

Referanslar olmazsa olmazlardan bir tanesidir. Özellikle global referanslarınız markanızı ve sizi kesinlikle yüceltecektir.

Başarılı girişimler markanızı yüceltir!

Yaptığınız başarılı yatırımlar markanızın tanınmasını sağlayacaktır.

SEO Üzerinde Markalaşma Adımları Nelerdir?

 Bu konunun SEO tarafındada farklı bir şey bulunmuyor.

SEO üzerinde markaşan bir site, örneğin seo sitesi ise Google’da sadece SEO kelimesinden aratılıp tıklanmaz. Perforjans – perfor jans – perforjans.com – https://www.perforjans.com – www.perforjans.com – perfor ajans – perforajans – per4jans gibi kelimelerden sitenize giriliyorsa siteniz alanında markalaşmış demektir. Sadece alakalı kelimeler değil, alakasız kelimelerdende gelinebilir.

Örnek olarak sitemizin http://www.alexa.com/siteinfo/perforjans.com linkindeki Alexa verilerine bakıldığında çok net bir şekilde anlaşılabilmektedir.

Author

perforjans

Uzmana Mesaj Gönder
Detaylı Bilgi Al
Daha fazla müşteri ve satış ister misiniz?

Sitenizin Google'da üst sırada olmasına yardımcı olabiliriz. Size özel stratejilerimizi öğrenmek için şimdi reklam uzmanınız ile bir görüşme başlatın.