SEO

Kaliteli Backlink Nereden Alınır? Kaliteli Backlink Alma Yöntemleri Nedir?

Backlink kalitesi, link inşaası uygulamaları sırasında diğer web sitelerinden elde edilen kaliteli ve otoriter referans bağlantılardır. Anahtar kelimelerde yükselme sağlar, trafikleri ve dönüşümleri artırır, metrikleri yükseltir, algoritmalarda avantaj sağlar. Kalıcı SEO süreçlerinde başarı oranını artırır.


SEO’da Backlink Kalitesi Neden Bu Kadar Önemlidir?

Backlink bir nevi tavsiye edilen link anlamınada gelmektedir ve bu yüzden Google açısından önemi çok büyüktür.

Şöyle bir örnek verilebilir:
Siz bir alışveriş merkezine gittiniz fakat bu alışveriş merkezi kalitesiz, gelen ürünler bozulmuş, süresi geçmiş, ifla olmaz hale gelmiş. Kokuyor… Ne yaparsınız? direk oradan kaçarsınız.
Şimdi iyi bir alışveriş merkezine geldiniz, hiç bir yerde olmayan ürünler gelmiş bunları çok beğendiniz ve alıyorsunuz.
Bir diğer örnek ile tanımlayabiliriz:
Patronsunuz ve iş yerinize elaman arıyorsunuz. Aynı işi bilen 100 kişi başvuru yapıyor ve başvuru 100 kişiyi de kabul ediyorsunuz. Ne olacak? buna ne maddi durum ne de başka bir şey yeter.
Patronsunuz ve iş yerinize eleman arıyorsunuz. Aynı işi bilen 100 kişi başvuru yapıyor. Hepsini alır mısınız? içlerinden en iyilerini seçmek zorundasınız.
Aradaki farka bir bakın!

Aynı şekilde sitemizin aldığı referans bağlantılarda bu şekilde önem teşkil etmektedir.

Otomatikleştirilmiş sistemlerden uzak durun

Link inşaası programlarını kullanmayı bilmiyorsanız sakın kullanmayın, çünkü bunun sonucunda web sitenizi çöpe atabilirsiniz. İyileştirmelerinizi otomatikleştirmeden el ile gerçekleştirmeye çalışın, böylece risk oranı en aza inip, alınan performansı ikiye katlayabilirsiniz.

Ek olarak:

Blog Backlink Programı kullananlar fiyaskoya uğrayacaklardır.

Blog Backlinkler önemsizdir ve çok az fayda sağlar

Çünkü site içi bir sürü link verilmiş, sizin linkiniz olsa ne olur? Orada binlerce bağlantı varken sizin bağlantınızı eklemeniz web sitenize çok büyük bir fayda getirmez. Yinede az buçuk faydaları olabilir. Bloglardan referans bağlantılar elde etmek için gecenizi gündüz etmenize değmez.

Google doğallığa her zaman önem veriyor, buradada aynı şekildedir. Eğer sitenizin referans bağlantısı çok az link olan bir sayfada yayınlanırsa mutlaka fayda sağlar ve arama sonuçlarında yükseliş kaçınılmazdır.

Son Güncelleme: 02.09.2016 – 14:34

Author

perforjans

Uzmana Mesaj Gönder
Detaylı Bilgi Al
Daha fazla müşteri ve satış ister misiniz?

Sitenizin Google'da üst sırada olmasına yardımcı olabiliriz. Size özel stratejilerimizi öğrenmek için şimdi reklam uzmanınız ile bir görüşme başlatın.