SEO

SEO Uzmanı – Google SEO Uzmanı Nedir?

SEO uzmanı
SEO uzmanı

SEO Uzmanı Nasıl Çalışır?

SEO uzmanı, sitenizi arama motorlarının algoritmik kriterlerine uygun web optimizasyonunu yapan kişilere denir. SEO uzmanlığı, bilgi, deneyim ve tecrübe ister.

SEO uzmanı, Bir markanın dijital varlığını artırma çalışmalarının en etkili yöntemlerinden biri SEO çalışmaları yaparak karşımıza çıkmaktadır ve bu çalışmaların tamamı genellikle deneyimli bir SEO uzmanı tarafından yapılmaktadır.

Ayrıca, SEO uzmanı, SEO nedir? sorusunun cevabını en iyi bilen kişi olarak kabul edilir. SEO uzmanı, İngilizce’de Search Engine Optimization (SEO) anlamına gelen uzmanlık dalını profesyonel bir hizmet dalına çeviren kişi veya kurumlardır.

SEO uzmanlığı, birçok kişinin ve kurumun kafasını kurcalayan nacizane bir kazanç ve popülerlik kapısıdır.

SEO Uzmanı Kimdir? Google SEO Uzmanı Kime Denir?

Bir SEO uzmanı, uzun vadeli dijital stratejinizi planlar. Bunun için göz ardı edilmesi gereken, değerli bir çözüm ortağı olarak sürekli bir şekilde çalışmanızdır.

Google SEO uzmanı, tüm bu faydayı profesyonel SEO hizmeti çerçevesinde web sitesine uygulayan kişilere denir.

Kurumlar, orta ölçekli işletmeler ve firmalar ya da kişiler internet kullanıcılarının arasında daha fazla bilinirlik elde edebilmek için birçok çalışma yapmaktadır. Bu dijital varlıktan en çok internet kullanıcısını haberdar etme isteği öne çıkmaya başlamıştır.

Reklam maliyetlerinin de düşmesine yardımcı olan SEO çalışmaları ile şirketinizin ticari büyüme grafiğini hızlandırabilirsiniz.

İnternetin yayılması ile birçok kişi işini internet üzerinden yapmaya başlamıştır. Bununla birlikte günümüzde herkes kendi dijital varlığını oluşturmak için bir SEO Uzmanına ihtiyaç duyarlar.

Google SEO Uzmanı Ne İş Yapar?

Google SEO uzmanı, çalışmalarını başlatmadan önce şunlara dikkat eder;

  • SEO Analizi
  • Sonuçlar, İstekler
  • Rakipler
  • Arama Motoru Faktörleri
  • Kullanıcı Deneyimi (UX) Eksikleri
  • İçerikler
  • Yeni Anahtar Kelimeler ve Optimizasyon

SEO optimizasyonu, sürekli iyileştirme ve geliştirme çalışmaları bir markanın marka bilinirliğini çok kolay bir şekilde artırmasına yardımcı olur. SEO görevini yapacak olan şahıslar veya firmalar, çok geniş bilgi birikimine veya bir SEO ekibine sahip olmalıdır.

Tüm SEO çalışmalarının sonunda tanıtım alınan ve elde edilen seo metrikleri, sayfa metrikleri istatistiksel olarak seo optimizasyonu yaptıran müşterilere sunulmalıdır. Bu sunumu SEO uzmanlığı görevini yürüten kişiler yapmalıdır.

SEO uzmanı, kalıcı bir kullanıcı kitlesinin bir internet sitesine ulaşmasına ve markanızı binlerce kişinin aynı anda tanımasına yardımcı olması için çalışmalar yapar.

Google SEO Uzmanı Nasıl Fayda Sağlar?

Google SEO uzmanı ile çalışmaya karar vermek, Google’da ve diğer arama motorlarında internet sitenizin daha üst sırada yer almasını sağlayabilir. Google SEO yaptırmak, kişi ve kurumlara ileriye dönük kalıcı fayda ve dijital görünürlük kazandırır.

SEO’nun yararları aslında yalnızca arama motorlarında üst sırada olmayı kazandırmaz. Kısa sürede artan popülarite, bilinirlik ve güvenin de artmasını sağlar.

SEO ajansları içerisinde görev alan Google SEO uzmanları, işinizi büyütmenize yardımcı olur. Bazı SEO ajansları orta ölçekli firmaların ve kobilerin ödeme imkanlarını aşmış olsa da, kobilere ve orta ölçekli firmalara odaklı seo hizmetleri sunan seo firmaları da mevcuttur.

Arama motorlarının her geçen gün değiştiği ve kendisini güncellediği son yıllarda ve günümüzde Google SEO çalışmalarını yapmak artık daha zahmetli bir hal almıştır. Hal böyle iken bu çalışmaları hep başınıza yapabilmeniz imkansıza yakındır.

Hatta bazı SEO ekipleri de seo uzmanlarına nazaran sonuç alma noktasında yetersiz kalabilmektedir. 2020’de SEO’nun içerik ve kullanıcı deneyimi ile güçlendirilmesi gerektiği düşünüldüğünde bir firmanın SEO görünürlüklerini artırabilmesi için içerik güncelliği, içerik üretimi ve kullanıcı bazlı seo optimizasyonları gerekecektir.

Arama motorları algoritmalarını çözmek oldukça zahmetli ve zaman alan bir süreçtir. Çünkü, başarılı bir SEO çalışmasının yapılabilmesi için Google SEO uzmanları ilk olarak arama motorlarının çalışma mantığını anlamak zorundadır.

Arama motorlarının gelişimini yakından izleyen Freelance SEO uzmanları, SEO çalışmalarını gittikçe farklılaştırmakta ve SEO ile ilgili yeni stratejiler geliştirmektedir. Bazı Freelance SEO uzmanları ise arama motorlarının arama sonuçlarını en kısa yoldan manipüle etmenin yollarını aramaktadır.

Arama motorlarının çalışma mantığını anlamadan başarılı bir seo çalışmasının yapılması mümkün değildir. Verimli bir SEO çalışması, tecrübe, bilgi, birikim ve deneyim ile yapılan çalışmaların bütününe denir.

İnternet siteniz Google üzerinden ziyaretçi almıyorsa, organik tıklama oranları düşükse başarısız bir projenin eşiğinde olduğunuz anlamına gelir. Bu iki kriteri yerine getiremeyen bir web sitesi zaman içerisinde kapanabilir veya sektör değiştirmek zorunda kalacaktır.

Tıklama oranlarınızı ve potansiyel müşterilerinizi uzun vadede artırmayı hedefleyen seo çalışmaları en etkili SEO ürünü olarak tanımlanabilir.

Eğer siz de etkili bir Google SEO çalışması ile web sitenizi arama motorlarında üst sırada konumlandırmak istiyorsanız, Google SEO ücretleri hakkında bilgi arıyorsanız, birlikte çalışabileceğiniz deneyimli bir SEO ajansını hemen seçmelisiniz.

Google SEO uzmanlığını yapacak olan kişi, siteniz için derin bir SEO analizi yaparak bu analizin ardından bütçenize en uygun seo teklifini size iletecektir.

Hemen Google SEO uzmanı ile tanışarak, internet sitenizin adresini paylaşabilirsiniz.

Şimdi Perforjans SEO ajansı ile iletişime geçin, uzman Google SEO ekibi ile ticari olarak büyümeye başlayın!”

Author

perforjans

Uzmana Mesaj Gönder
Detaylı Bilgi Al
Daha fazla müşteri ve satış ister misiniz?

Sitenizin Google'da üst sırada olmasına yardımcı olabiliriz. Size özel stratejilerimizi öğrenmek için şimdi reklam uzmanınız ile bir görüşme başlatın.