SEO

SEO Nedir?

“SEO” (Search Engine Optimization), kısaltılmış tanımıdır. Arama motorları için SEO uygulamaları bir web sitesinin daha kolay bir şekilde taranmasını sağlamak için yapılan teknik düzenlemelerdir. (Search Engine Optimization) Türkçe de Arama motoru optimizasyonu anlamına gelir.

SEO terimi, Yalnızca SEO yapmak değildir, SEO’yu bütünsel olarak ele almaktır. “Seo” İngilizce bir terimdir. Türkçe açılımı ise Arama Motoru Optimizasyonu’dur.

Arama motoru optimizasyonu yani SEO ile hedeflenen aslında web sitesinin değerini artırarak Google’da daha üst sıralara çıkmasını sağlamaktır.

Bir web sitesinin arama motorlarında yükselmesi için yapılan tüm iyileştirme ve çalışmaları olarak tanımlanabilir. Arama motoru optimizasyonu ile amaçlanan ilk olarak web sitesinin uygunluğunu sağlamaktır. SEO, web sitesinin arama motorunda daha üst sıraya çıkması ve bununla birlikte site ziyaretçi sayısının artırılması için yapılır.

Arama motoru optimizasyonu, site içi ve site dışı olmak üzere iki aşamadan oluşur. Arama motorlarında yükselme hedefli yapılan iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarıdır. SEO ile arama motorlarında kalıcı yükselmek için gerekli tüm işlemler uygulanır. Arama motorlarında sitelerin veya sayfaların böylece üst sıralara çıkmasını hedeflemiş olup, çalışmalar sonucunda sıralamalar yükselir.

SEO nasıl yapılır?

SEO nasıl yapılır? SEO yapmak ne demektir?

SEO sayesinde web sitesinin eksikleri ve rakipleri analiz edilerek değerinin artırılması, Google’da ve pazar payı büyük olan arama motorlarında daha üst sırada yer alması, bu çalışmalar ile site trafik oranını artırmak amaçlanır.

Ancak, SEO, sadece Google için yapılmaz. Diğer arama motorlarının ve Google’ın reklamsız arama sonuçlarında web sitelerinin üst sırada olması için de SEO yapılır. SEO, işinizi büyüten ve aynı zamanda ticari başarınızı geliştiren bir dijital pazarlama yatırımıdır.

Dijital kanallar üzerinden, şirketlerin ve markaların büyümesi Google üzerinden edinilen organik trafik ve arama motoru görünürlükleri ile mümkün olur.

SEO Aşamaları şunlardan oluşur:

 • SEO Denetimi
 • Rakip Site Analizi
 • SEO Optimizasyonu
 • Sıralama Artışı

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), doğal şekilde “Organik SEO” kuralları kapsamında yapılmalıdır. Çünkü, SEO, markanız için çok hassas ve kullanmanız gereken en önemli stratejik pazarlama hamlesidir.

Türkiye’de sıkça kullanılan “SEO” açılımı, Arama Motoru Optimizasyonu (Search Engine Optimization) hem bir hizmet dalı hem de sürekli güncellenen profesyonel bir uzmanlık alanıdır. SEO, uzun vadeli fakat markalar için rutin ve düzenli şekilde gerçekleştirilmesi gereken optimizasyon işleminin çalışma sürecidir.

Herhangi bir olası ürün satın alma işlemi veya pazarlama faaliyetinde şirketlerin, kurumların ve kobilerin bulunduğu e-ticaret, hizmet, sanayi ve özel sektörlerin web sitelerine sonuç odaklı ve sürdürülebilir SEO yaptırabilmesi için profesyonel seo ajanslarından hizmet alabilirler.

SEO çalışmaları genel anlamda site içi ve site dışı SEO işlemlerini uygulanması ile gerçekleşmektedir. Arama motorlarında üst sırada yer alabilmek için yapılan işlemlerin ve bu istekte bulunan müşterilerin düşüncelerinin tamamını içermektedir. Bu bağlamda SEO çalışmalarını yapmak site ziyaretçi sayısının her ay artmasını sağlayabilmek içindir.

SEO çalışması sonrası web siteleri arama motorlarının seo kriterlerini yerine getirip arama sonuçlarında yükselişe geçer. Detaylı bir SEO yapılması durumunda bu arama motoru kriterlerine uyum sağlanır, sitenin genel puanı ve içeriklerinin en iyi duruma getirilmesi için kapsamlı işlemler yapılır.

Arama motorları ve kullanıcılar için SEO yapmak, kullanıcı deneyimini en üst seviyeye çıkarmak, sayfa performansını ve PageSpeed Insight puanlarını artırmak vb. Google arama motorunun web sitelerini daha kolay bir şekilde taraması için yapılan teknik SEO düzenlemelerini ve diğer birçok konuyu içerir.

Arama motorları için yapılan SEO düzenlemelerinin bazıları şunlardır; Canonical etiketi, 404 sayfası, robots.txt dosyası, sitemap linki oluşturma, mobil uyumluluk kontrolü, SSL sertifikası, hosting performansı, Google Search Console üzerinde belirtilen kapsam hataları gibi arama motorları için yapılan SEO uygulamalarıdır.

Kullanıcılar ve ziyaretçiler için yapılması mümkün olan SEO çalışmaları ise; İçerik okunabilirliği, kullanılabilirlik, kullanıcı deneyimi, tasarım ve kontrast uyumluluğu, yorum, etkileşim ve puanlama, arama niyeti ile oluşturulmuş özgün içerikler, güncel ve kullanıcı ihtiyacını karşılayan içerikler üretmek gibi sıralabilir.

Ayrıca son SEO Trendleri 2020 konusu da Google SEO çalışmalarının değişimini anlamanıza yardımcı olabilir.

Bir internet sitesinde arama motorları ve kullanıcı deneyimi için tüm analiz, iyileştirme ve optimizasyon çalışmaları SEO Yapmak olarak tanımlanabilir.

Bölgesel (Lokal SEO) çalışmaları yaptırmanız durumunda Türkiye’nin en büyük illerinden İstanbul, Ankara, İzmir illerinde ilk sayfada olmanız yüksek bir olasılıktır.

Derinlemesine gerçekleştirilen SEO planlaması yalnızca yüksek otoriteli backlinkler üzerine kurulmamakla birlikte, holistik (bütünsel SEO) olarak ele alınır.

360 derece bir SEO yapılırken markalar ürün veya hizmetlerini tanıtmakta zorlanmadan potansiyel müşterilerine daha pratik ve en prestijli yoldan ulaşabilme ihtimali yükselir.

Henüz bir pazarlama faaliyetinde bulunmamış ve tanınmayan bir marka olsanız da Google SEO hizmetleri, arama motoru üzerinden gelen ziyaretler ile marka bilinirliğinizi artırabilir, böylelikle, SEO çalışması ile web sitenizin ziyaretçileri reklamsız ikiye katlayabilirsiniz.

En İyi SEO Kriterleri 2020

En İyi 2020 SEO Kriterleri
Google Seo Hizmeti

Google SEO Hizmeti Nedir?

Google SEO hizmeti, web sitesi oluşturmaktan çok daha fazlasını yapmaktır. Google SEO (Search Engine Optimization), mevcut olan web sitesini İnternet’te pazarlamak, arama motorları üzerinde bilinirliğini artırmak ve Arama motoru sonuç sayfalarında (SERP) sıralamalarını yükseltmek anlamına gelir.

Tam Hizmet Google SEO Ajansı Perforjans, seo optimizasyon işlemlerini sizin yerinize yaparak arama motorlarındaki sıralamalarınızı yükselterek ticari kazancınızı kalıcı olarak artırır.

Google Seo Hizmeti

Kurumsal SEO Hizmeti Neden Tercih Edilmeli?

Kurumsal SEO hizmeti, web sitenizden daha fazla ziyaretçi edinmeniz için sağlanan SEO danışmanlık hizmetleridir. Kurumsal SEO hizmeti alan bir web sitesi, güncel Google sıralamalarını yükseltebilir ve rakiplerinin önüne geçmek için arama motorları üzerinde 360 derece SEO danışmanlığı hizmeti alarak bilinirliğini artırabilir. Google sıralamalarında kurumsal web sitelerinin en üst sırada yer alabilmesi için kurumsal seo hizmetlerine ihtiyacı bulunur.

Perforjans Kurumsal SEO Hizmeti Ajansı,

Sesli arama optimizasyonu

Anahtar kelime optimizasyonu

İçerik optimizasyonu

Teknik SEO optimizasyonu

Mobil SEO optimizasyonu

Link İnşası

Google tarama bütçesi vb. çalışmaları web sitenizin Google’da yükselmesini sağlamak için düzenli bir şekilde uygular.

Google Seo Hizmeti

Kullandığımız SEO Teknikleri

 1. Backlinkler
 2. Blog Optimizasyonu
 3. Anahtar Kelime Optimizasyonu
 4. Site Analizi
 5. Google Analytics
 6. Site İçi SEO
 7. Teknik SEO
 8. İçerik Stratejisi
 9. Trafik Artırma
 10. Rakip Analizi
 11. Link İnşası

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Hizmetleri

Kurumsal SEO hizmetine mi ihtiyacınız var?

SEO Optimizasyonu

Daha çok web sitesi trafiği, yeni müşteriler, bilinirlik ve görünürlük elde edin

Web Tasarım

Web sitenizin ziyaretçilerinin hemen çıkma oranını site tasarımınız belirler

Google Ads Reklamları

Anahtar kelimelerinizi seçin ve Google'ın üst kısmında bulunun

SEO
İçerik Pazarlama

Yüksek kaliteli makalelerinizi potansiyel müşterilerinize ulaşmak ve hedef kitlenizin sitenizi ziyaret etmesi için kullanın

Sosyal Medya Reklamları

En iyi performansa ve dönüşümü hedefleyen sosyal medya reklamları ile yeniden pazarlamanızı güçlendirin

Mobil Uygulama

Kobi veya yeni bir işletme misiniz? Sorun değil.

SEO Referanslar

SEO Hizmetleri

Kurumsal SEO Ajansınızdan
Sonuç Odaklı Çözümler Bekleyin

Öncesi Sonrası
woman before man after

15,250

170,129

Yıllık Organik Trafik bg seo

205

18,423

Yükselen Anahtar Kelime Sayısı bg seo 2

120

457

İlk Sayfadaki Anahtar Kelime Sayısı bg seo 3
+
SEO MÜŞTERİSİ
+
TOPLAM SEO ÇALIŞMASI
+
SEO UZMANI
+
YILLIK DENEYİM

Ücretsiz Google SEO Analizi İsteyin

SEO HİZMETLERİ

Google SEO Hizmeti İle Üst Sıralarda Olmanın Ayrıcalığını Yaşayın

İç ve dış Google SEO optimizasyonuyla kısa sürede harika sonuçlar alabilir ve Google’da üst sıraya çıkabilirsiniz.

Kurumsal SEO Hizmeti Tam Paket Kapsamı

01
01
Google'da İlk Sayfaya Yükselin

SEO En İyi Ziyaretçi Kanalıdır: Kullanıcılar sizi Google, diğer arama motorları, web siteleri veya sosyal medya kanalları aracılığı ile bulurlar. Size henüz ulaşamamış kitle ise arama motorlarında her gün rakiplerinizi ve diğer web sitelerini ziyaret etmektedir. Sizin önemli anahtar kelimelerde ilk sıralarda veya ilk sayfada yer almanız marka bilinirliğiniz ve güvenilirlik açısından olumlu bir sinyaldir.

02
02
Sitenizin Trafik Sayısını Artırın

SEO Hatasız Optimize Edilmiş Bir Web Sitesi ve Dış Faktörleri Temsil Eder: Web sitenize yapılan optimizasyon çalışmaları ile sitenizin popüler arama motorlarında ve Google'da değeri artar. Değeri artan web siteniz, arama sonuçlarında daha sık gösterilmeye ve tıklama almaya başlar. SEO çalışmalarının içerisinde en kritik yapı taşı olan dış seo ve link inşası uygulamalarının desteğinden alınan etkiler anahtar kelimelerinizin ön sıralara yükselmesine yardımcı olur.

03
03
Gelen Trafikleri ve Oturumları Analiz Edin

SEO Ölçümlenen Dış Trafik ve İç Aktivitelerin Oluşmasıyla Güçlenir: Bizim tarafımızdan yapılan veya doğal olarak web sitenize gelen bağlantıların verilerilerini ve trafik oranlarınızı analiz ederiz. Ölçümlemelerimizi Google Analytics, Google Search Console, Yandex Webvisor gibi araçlar üzerinden tamamlamamızın ardından tespitlerimizi sizinle paylaşırız.

04
04
Organik Trafiklerin Satışa Dönüşmesini İzleyin

Google'dan gelen Ziyaretçi Trafiğininin Satışa Dönüşmesine Öncelik Verilir: Web siteniz Google tarafından size satış getirme potansiyeli yüksek olan hedef anahtar kelimelerde yükselmelidir. SEO Çalışmamız boyunca sizi trafiği nasıl yönlendirip satışa dönüştürebileceğiniz konusunda bilgilendiririz.

SEO Hizmetlerimiz Sitenizi Google'da Nasıl Yükseltir?

 • Kayıt işleminin ardından web sitemizin analiz aracı, web sitenizin web sitesi inşaası ve SEO sektörü standartlarıyla uyumlu olup olmadığı konusunda kısa bir rapor sunacak.
 • Ardından, kişisel hizmet yöneticiniz ve üst düzey SEO uzmanımız birlikte çalışarak web sitenizin yapısı ve anlamsal içeriği konusunda kapsamlı semantik analizler yaparlar.
 • Uzmanlarımız düzeltilebilir hataların bir listesini oluştururken SEO mühendisimiz de web sitenizin satış ve ziyaretçi trafiğini artıracak en uygun anahtar kelimelerin seçimini yapar.
 • Daha sonra web siteniz SEO hizmetindeki adımlarda dahil olmak üzere tam kapsamlı bir iç optimizasyona tabi tutulur.
 • Bu hizmet, web sitenizin içeriğiyle ilgili web kaynaklarına doğal bağlantıların yerleştirilmesini sağlar. Yerleştirilen linkler benzersiz içeriklerle birleştirilir – bu işlem en iyi sonuçlara ulaşmamızı sağlar. Perforjans, çeşitli konularda faaliyet gösteren 50.000′den fazla yüksek kaliteli partner web sitesine sahiptir. Siteler, alan adı süresi ve Google Trust Rank verilerine göre dikkatli bir şekilde seçilmektedir. Link inşaası şu oranlara göre aşamalı olarak gerçekleştirilmektedir. Link inşaası şu oranlara göre aşamalı olarak gerçekleştirilmektedir: .
  • % Anchor (Çapa) Linkler
  • % Anchor (Çapa) Dışı Linkler
  • % Marka Adı Linkleri
 • Kişisel hizmet yöneticiniz ilerlemelerinizi sürekli olarak kontrol eder ve her zaman danışmanlık hizmeti sunmaya ve sorularınızı cevaplamaya hazırdır. Ekibimizle istediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

SEO, geniş bir açıdan web siteleri için yapılan bütünsel iyileştirme çalışmalarını içerir. Trafiği az olan bir web sitesinin internet üzerinde varlığını sürdürmesi oldukça zor ve anlamsızdır. Web sitelerinin kuruluş amacı insanların ziyaret etmesini sağlamak içindir. Başarılı web siteleri arama motorlarında üst sırada olan ve daha çok ziyaret edilen web siteleridir. Örneğin, kurumsal SEO hizmeti alan bir şirket, kendi sektöründe rakiplerinin web siteleri ile kıyaslandığında bu sitelerden daha nitelikli ziyaretçi ve potansiyel müşteri çekecektir. Bunun sonucunda, firmanın marka bilinirliğini artırmasına yardımcı olacaktır.

Sitelerin arama motorlarında görünürlüğünü artırmasının çözümü olan “Search Engine Optimization” kelimelerinin kısaltması olan SEO, arama motoru optimizasyonu olarak bilinmektedir. SEO çalışması ile güçlendirilen web siteleri, arama motorlarında daha üst sırada konumlanabilir ve ilk sıralarda yer alan internet sitelerine kullanıcılar daha çok tıklarlar. SEO hizmeti, web sitelerinin Google arama sonuçlarında ilgili anahtar kelimelerde daha üst sıralara çıkmasını ve daha çok tıklama kazanmasına yardımcı olur.

Google, Yahoo, Yandex ve Bing vb. birçok arama motoru benzer mantık ile çalışır. Arama yapmak için arama motorunu kullanan internet kullanıcılarının yaptığı aramaları daha önce depolanan bilgileri tarayarak arama sorgularına en yakın sonuçları listelerler. SEO hizmetleri, web sayfalarının arama sonuçlarında öne çıkmasını, daha kolay bulunmasını ve internet kullanıcılarına faydalı sonuçların sunulması amacıyla yapılmaktadır. Arama sonuçlarını kirletmeden seçilen anahtar kelimeler ile optimize edilmiş web siteleri ulaşılabilir olur ve önceki dönemlerden daha sık ziyaret edilir duruma gelir.

SEO analizine dahil edilen ve incelenen edilen web sitelerinin hataları çoğunlukla aynı problemlerdir. Beklenenden az sayıda ziyaretçi edinen web sitelerinde yazılan yazıların SEO hizmeti ile optimize edilen yazılar olduğu bilinmektedir. Anahtar kelimeleri gereğinden fazla veya az sayıda seçmek bir SEO hatası olarak kabul edildiği gibi, aranma sayısı az yanlış anahtar kelimeleri seçilmesi de bir SEO hatasıdır.

Klişeleşmiş SEO Tekniklerini Bir Kenara Bırakın!

 • 33% CTR Artışı yakalayın. 
 • 20% Ziyaretçi artışı edinin. 
 • 136% ROI SEO Yatırım Getirisi geri dönüşü elde edin.

Mükemmel SEO hizmetlerimiz, gelecekte kalıcı sonuçlar kazanmanızı sağlar. SEO, dijital reklamlara harcadığınız maliyetleri verimli hale getirir ve reklam harcamalarınızı düşürür. Böylece, dijital pazarlama operasyonlarınızda maksimum verimliliği elde etmiş olursunuz. Günümüz ve geleceğe güçlü bir SEO’nun güçlü etkisi ile hazırlanın. Aynı sektördeki rakiplerinizin uyguladığı tekniklere kıyasla Google, Bing, Yandex ve Yahoo arama sonuçlarında (SERP)’de rekabet makasını daraltın!

SEO çalışmalarının kapsamı ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan ilki Site içi SEO çalışmaları (Dahili optimizasyonu) diğeri ise Site dışı SEO çalışmaları (Harici optimizasyon) şeklindedir. Site içi SEO çalışmaları web sitesinin içerisindeki açılış sayfası, duyuru, reklam ve blog gibi yazılar üzerinde gerçekleştirilen SEO hizmetleri olup doğru anahtar kelimelerin aranma düzeyi, seo rekabeti ve dönüşüm getirisine bağlı olarak seçilip optimize edilmesi işlemleridir. Site dışı SEO çalışmaları ise sitenin popülarite değerini algoritmik olarak değiştiren SEO yöntemlerini içeren ve bu yöntemleri kullanarak Google sıralamasının yükselmesini hızlandıran çözümlerdir.

İnternet reklamları ve yeni jenerasyon dijital pazarlamanın gün geçtikçe önemli bir ihtiyacı haline gelen SEO hizmeti, alanında uzman, eğitimli, deneyimli ve profesyonel SEO danışmanları, içerik yazarları ve yazılım uzmanları tarafından verilmektedir. SEO hizmeti veren birçok kişi veya kurum bu hizmeti doğru bir şekilde veremediğinden yapılan SEO çalışmaları verimsiz ve başarısız çalışmalar olarak sonuçsuz kalmaktadır. Bir SEO ajansı ile çalışmadan önce SEO hizmeti almayı düşündüğünüz firmanın profesyonelliğinden en ufak bir şüpheniz olmamalıdır. En güvenilir güvenilirlik sinyalleri çalışmayı planladığınız SEO ajansının profesyonel geçmişi ve güncel referanslarıdır.

SEO çalışmaları yapılırken doğallık, etiklik ve marka bağlılığından asla ödün verilmemelidir. Yalnızca ziyaretçi çekmek için site içerikleri oluşturulmamalı, anahtar kelime optimizasyonu içerik yayınlanmadan önce içeriğe eklenmemeli ve metin içerisinde giriş, gelişme, sonuç ilkesinin dışında ilgisiz yerleştirilen yazılar bulunmamalıdır. Tüm arama motorları, sadece SEO için yazılmış içerikleri fark ederek bu yazıları arama sonuçlarının dışında bırakabilen gelişmiş ve sürekli güncellenen karmaşık algoritmalar da kullanmaktadır. Bu durum göz önüne alındığında, Google sıralamalarında üst sıralara çıkmak için yaptırdığınız bir SEO çalışmasının negatif etkileri Google’da sıralamalarınızın düşmesine neden olabilir.

Vakit Kaybetmeden Kurumsal SEO Teklifi Alın!

Profesyonel bir SEO ekibinin koordinasyonuyla doğru bir planlama ile yapılacak SEO çalışması sizin için en faydalı etkiyi almanıza yardım edecektir. En doğru planlanmış bir SEO hizmeti, kullanıcı deneyimi kriterlerini web sitesinin kullanıcılarına bağlı olarak sorularına yararlı cevap alabilecekleri nitelikte ve her bir detaya dikkat ederek hazırlanan bir çalışmadır. Bu kriterlere uyum sağlayan web sitelerini ziyaret eden internet kullanıcıları artık aradıkları soruların ve ihtiyaçların çözümlerini SEO hizmeti yardımı ile bulacaklardır. Kullanıcılar arama yaparken benzer konularda sizin web sitenize ulaşabilecek ve sorusunun cevabını sizin sayfalarınızda araştıracaktır.

SEO yapmadan Dünya’da eşi benzeri bulunmayan herhangi web sitesine sahip olmak akıllıca bir fikir değildir. İnsanlar sizi bulamıyorsa ziyaretçileriniz artmayacaktır. Bunun çözümü Google gibi bilinen arama motorları üzerinde güçlü sıralamalar ve kalıcı pozisyonlar elde etmektir. Bunu gerçekleştirmenin en iyi yolu arama motoru optimizasyonu diğer adı ile SEO kanalını uzun vadeli ve sürekli bir şekilde kullanmaktır. 

Sektörel rekabetin her geçen gün arttığı dijital mecraların ilk sırasında gelen ve yüzdelik dilimde en fazla paya sahip olan Google arama motorunda Kurumsal SEO çalışmaları sayesinde bireysel bir SEO uzmanından daha etkili sonuçlar alabilir ve web sitenizi en iyi anahtar kelimelerde üst sıraya yükseltebilirsiniz. Google SEO arama sonuçlarında üst sırada görünür kalmak için site içi ve dışı çalışmaların kusursuz olarak yapılarak en iyi site yapısı kurgulamasının yapılması gerekir. 

Sayfalarınızın ziyaret edilme istatistiklerini SEO Ajansı Perforjans’dan destek alarak kolayca artırabilirsiniz ve hedeflediğiniz anahtar kelimelere özel optimizasyon işlemi uygulatarak sektörünüzde ön sıralarda firmanızın ulaşılabilir olmasını sağlayabilirsiniz. SEO hizmeti almak için tereddütleriniz mi var? Google’ın rehber SEO sayfasını inceleyebilirsiniz: https://support.google.com/webmasters/answer/35291?hl=tr

Siz de web sitenizin öne çıkmasını planlıyorsanız profesyonel, veri odaklı ve en uygun SEO hizmetini almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 

Kurumsal SEO Hizmeti İle Google'da Üst Sıraya Yükselin!

Görüşmeyi Başlat
Görüşmeyi Başlat
E-Ticaret satışlarınızı artırmak ister misiniz?

Sitenizin Google'da üst sırada olmasına yardımcı olabiliriz. Size özel stratejilerimizi öğrenmek için şimdi bir görüşme başlatın.