SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)


SEO, mevcut olan web sitesini İnternet’te pazarlamak anlamına gelir, Google SEO optimizasyonu, web sitesi oluşturmaktan çok daha fazlasını yapmaktır. Kurumsal SEO Ajansı Perforjans, bunu sizin yerinize yapar.
SEO

SEO'ya Hemen Başlayın

Google’da SEO yapmanın diğer arama motorları üzerinde de olumlu etkileri vardır. Google arama motorunda SEO ile sürekli olarak görünür kalmak ve doğru içerikler ile kullanıcılara ulaşmak vb. çalışmalar ile mümkün olabilir. Uzun süreli ticari büyüme kazandıran seo stratejileri sayesinde arama motoru sonuçlarında siteniz ilk sayfaya yükselebilir. SEO çalışmaları, site içi ve site dışı faktörlerin harika bir şekilde iyileştirilmesini kapsar. Problemleri önceden tespit edebilen ve arama motorlarının kriterlerini bilen bir SEO ajansı ile çalışmak kurumsal firmanızın Google arama motorunda üst sıralarda olmasını sağlar. Uzun vadede SEO’ya yatırım yapmak ise sitenizin sıralama istikrarını daha fazla artırır.

Google arama sonuçlarında üst sırada görünür kalmak için site içi ve dışı çalışmaların kusursuz olarak yapılarak en iyi site yapısı kurgulamasının yapılması gerekir. Sayfalarınızın ziyaret edilme istatistiklerini SEO Ajansı Perforjans’dan destek alarak kolayca artırabilirsiniz ve hedeflediğiniz anahtar kelimelere özel optimizasyon işlemi uygulatarak sektörünüzde ön sıralarda firmanızın ulaşılabilir olmasını sağlayabilirsiniz.

SEO yapmadan Dünya’da eşi benzeri bulunmayan herhangi web sitesine sahip olmak akıllıca bir fikir değildir. İnsanlar sizi bulamıyorsa ziyaretçileriniz artmayacaktır. Bunun çözümü Google gibi bilinen arama motorları üzerinde güçlü sıralamalar ve kalıcı pozisyonlar elde etmektir.
Bunu gerçekleştirmenin en iyi yolu arama motoru optimizasyonu diğer adı ile SEO kanalını kullanmaktır.

Sektörel rekabetin her geçen gün arttığı dijital mecraların ilk sırasında gelen ve yüzdelik dilimde en fazla paya sahip olan Google arama motorunda SEO çalışmaları sayesinde bireysel bir SEO uzmanından daha etkili sonuçlar alabilir ve web sitenizi en iyi anahtar kelimelerde üst sıraya yükseltebilirsiniz.

Home Version Six

SEO Nedir?

SEO, yani Dünya’da sıklıkla kullanılan ismiyle Search Engine Optimization, Diğer arama motorlarının ve Google’ın reklamsız arama sonuçlarında üst sırada olmaktır. İşinizi büyüten ve aynı zamanda geliştiren bir dijital pazarlama hamlesidir. 

 

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) sayesinde web sitesinin eksikleri ve rakipleri analiz edilerek değerinin artırılması, Google’da ve pazar payı büyük olan arama motorlarında daha üst sırada yer alması, bu çalışmalar ile site trafik oranını artırmak amaçlanır. 

 

 SEO, uzun vadeli fakat markalar için rutin ve düzenli şekilde gerçekleştirilmesi gereken optimizasyon işleminin çalışma sürecidir. Dijital kanallar üzerinden, şirketlerin ve markaların büyümesi Google üzerinden edinilen organik trafik ve arama motoru görünürlükleri ile mümkün olur. 

 

Herhangi bir olası ürün satın alma işlemi veya pazarlama faaliyetinde şirketlerin, kurumların ve kobilerin bulunduğu e-ticaret, hizmet, sanayi ve özel sektörlerin web sitelerine sonuç odaklı ve sürdürülebilir SEO çalışması yaptırabilmesi için profesyonel seo ajanslarından hizmet alırlar. Çünkü, SEO kullanmanız gereken en önemli iş koludur. 

 

SEO çalışması ile web siteleri arama motorlarının seo kriterlerini yerine getirip arama sonuçlarında yükselişe geçer. Detaylı bir SEO yapılması durumunda bu arama motoru kriterlerine uyum sağlanır, sitenin genel puanı ve içeriklerinin en iyi duruma getirilmesi için kapsamlı işlemler yapılır.

 

Derinlemesine gerçekleştirilen 360 derece bir SEO yapılırken markalar ürün veya hizmetlerini tanıtmakta zorlanmadan potansiyel müşterilerine daha pratik ve en prestijli yoldan ulaşabilme ihtimali yükselir. Henüz bir pazarlama faaliyetinde bulunmamış ve tanınmayan bir marka olsanız da Google arama motoru üzerinden gelen ziyaretler ile marka bilinirliğinizi artırabilir, seo çalışması ile ziyaretçilerinizi reklamsız ikiye katlayabilirsiniz. 

SEO Nasıl Yapılır?

Analiz

SEO çalışmalarına başlamadan önce her faktörü hesaplamak için Perforjans ilk olarak detaylı SEO analizleri yapmaktadır. Bu SEO analizleri kısaca şunlardır; Rakip analizi, Sektör analizi, Web site analizi, Anahtar kelime analizi ve hedeflerin değerlendirilmesi aşamalarıdır. SEO Analizi sırasında web sitenizin tüm yapısı, çalışma yapılması ve optimize edilmesi istenen ilgili sayfalar analiz edilerek teknik seo maddelerine uyup uymadığı kontrol edilir ve mevcut durum hakkında bilgi toplanır. Ardından, seo işlemlerinin başlaması için çok detaylı bir yol haritası çıkarılır.

SEO Denetimi

Denetlemeden başarıya ulaşılamayacağını biliyoruz. SEO denetlemelerini bu yüzden işin en başında yapıyoruz. SEO denetlemeleri sayesinde web sitenizin uyum sağlaması gereken kriterleri tespit ediyoruz. Böylelikle, site içi ve site dışı optimizasyonlarda izlenecek yol haritasını netleştirmiş oluyoruz. SEO Denetimlerimizin aşamalarında; Web sitenizde SSL kullanımı, Mobil uyumluluk sorunu, tarama problemleri, Google indeks sorunları, Hosting kaynaklı problemler, optimize edilmemiş resimler, 404 not found hatasına sahip olan sayfalar gibi kriterlerin denetlenmesi sağlanır. Örneğin, web sitenizde SSL kullanılmaması durumu, Googlebotlarının ve Chrome tarayıcısının web sitenizi güvensiz olarak işaretlemesine neden olur. Mobil uyumluluk sorunları, ziyaretçilerinize düşük düzeyde bir kullanıcı deneyimi sunmakla beraber, Google'da sitenizin üst sıraya yükselmesini engeller. Tarama problemleri ise, Eğer web sitenizde doğru bir web mimarisi ve link ağacı kurgusu yapılmamışsa arama motorlarının sitenizi zor güncellemesine veya çabuk indeksleyememesine sebep olur. Google indeks sorunlarının tespit edilmesi halinde, bu sorunlar çeviri problemleri, gereksiz veya bozuk sayfalar ya da tema sayfalarının indekslenmiş olmasını kapsayabilir. Google'da indeks istikrarsızlığı ve alakasızlığı anahtar kelimelerin üst sıraya gelmemesindeki en önemli faktörlerdendir. Hosting kaynaklı problemlerin oluşması kesin olarak tespit edildiyse, Googlebotları web sitenize erişmekte sorun yaşacağı için anahtar kelime düşüşleri meydane gelecektir. Böyle bir durumda web hosting sağlayıcınızı değiştirmeniz önerilir. Optimize edilmemiş resimlere sahipseniz, bunlar web sitenizin yüklenme süresini ve Googlebot'un sitenizi veya sayfanızı tarama zamanını artırır. 404 not found linkleri web sitenizin içerisinde mevcut ise, detaylı bir iyileştirme ve düzeltme çalışmasının başlaması gerekmektedir. Bu hatalar genellikle yazılım ve tasarım kaynaklıdır.

İçerik Optimizasyonu

Web sitenizin blog ve hizmet sayfalarında gerçekleştirdiğimiz optimizasyonlar sonucunda optimizasyonun uygulandığı sayfalar, içeriğin başlığı, başlığın içerisinde belirtilen madde ve diğer kelime öbekleri arama motorlarında üst sıralarda yer almaya başlar. İçerik optimizasyonu çalışmasının sıklaştırılması ile sayfalar zamanla Google'da ilk sıralara kadar yükselir. Yapılan tüm içerik optimizasyonları web sitesinin Google'da en üst sırada yer alması ve organik trafiğini artırması amacıyla gerçekleştirilir. Optimize edilen içeriklerin konumları, performansları ve dönüşüm geri dönüşleri belirli zamanlarda kontrol edilerek, rakip ve anahtar kelime analizlerinin de yardımıyla içerik optimizasyonu uygulamalarının genişletilmesi sağlanır.

Anahtar Kelime Optimizasyonları

Web sitenizde yer alan tüm anahtar kelimeler SEO kuralları ve kriterlerine uygun olarak optimize edilir. Yapılan anahtar kelime optimizasyonları kısa sürede etkisini göstererek web sitesinin anahtar kelimelerde yükselmeye başlaması olasıdır. Anahtar kelime optimizasyonlarının uygulandığı yerler; Ana sayfa, blog sayfası ve hizmet sayfalarıdır. Anahtar kelimelere üzerinde gerçekleştirilen optimizasyonlara her hafta ve her ay rutin olarak devam edilir.

Dış SEO: Link İnşası (Off Page SEO Çalışmaları)

Aynı sitenizden dışarıya verilen linklerin mantığında olduğu gibi başka sitelerden de sitenize bağlantı verilirse Googlebotlarının gözünde bu aktivite değerlidir. Elbette, her işlemde bir detay ve ayrıntı olduğu gibi dış seo uygulamaları gerçekleştirilirken de birçok faktör ve kriter göz önüne alınır. Öncelikle, Google sitenize gerçekleşen dış aktiviteleri ve dışarı kaynaktan gelip sitenizin içerisine ulaşmış aktiviteleri geçmiş, gelecek ve şu anki zamana bağlı olarak geniş bir persfektifte değerlendirir. Bu değerlendirmeler, sitenizin otoritesi yüksek sitelerden aldığı bağlantılar, marka sayfaları ve adlarına gelen bağlantılar, ilgili sayfalara ilgili sitelerden gelen bağlantılar gibi birçok değişkeni kapsamaktadır. Sitenize dışarıdan gelen her bir bağlantı önemli bir referans niteliği taşır. Bu değişkenlerin bir araya gelmesi ile Google, kullanıcılara daha alakalı ve iyileştirilmiş sonuçları göstermek için sitenizi arama sonuçlarında yükseltebilir.

Ölçümleme & Raporlama

Ölçümlenebilir verileri toplama, derleme, raporlama ve sunma işlemleri isteğe bağlı olarak her hafta, isteğe bağlı olmaksızın her ay SEO müşterilerimiz ile paylaşılır.

SEO Adımları Nelerdir?

SEO hizmetinin tüm detaylarını keşfedin.

SEO

Bilgilendirici SEO İçeriği

İçeriklerinizi optimize ediyoruz, eşsiz ve özgün hale getiriyoruz.

SEO

Ziyaretçi Artışı

Anahtar kelime sıralamalarını ve görünürlüklerini artırıyoruz.

SEO

Google Analytics

Web sitenizde gerçekleşen başarılı ve başarısız tüm ayrıntıları inceliyoruz ve raporluyoruz.

SEO

Etkili Tanıtım

Ücretsiz ve Ücretli kaynaklar üzerinden web sitenize nitelikli trafik akışı getiriyoruz.

SEO

Link İnşası

Otoriter ve Alakalı diğer web sitelerinden değerli referans bağlantıları almanızı sağlıyoruz.

SEO

İtibar Yönetimi

Hakkınızda yayınlayan kötü bir haberin etkilerini tersine çevirmenize yardımcı oluyoruz.

SEO Çalışmalarını Nasıl Yapıyoruz?

SEO

Web Site Taraması

SEO

Trafik Artışı

SEO

Anahtar Kelimeler

SEO

Performans Metrikleri

SEO Seçiminizi Yapın

Neden SEO Yaptırmalısınız?

Google'da İlk Sizi Bulsunlar

 • SEO En İyi Ziyaretçi Kanalıdır: Kullanıcılar sizi Google, diğer arama motorları, web siteleri veya sosyal medya kanalları aracılığı ile bulurlar. Size henüz ulaşamamış kitle ise arama motorlarında her gün rakiplerinizi ve diğer web sitelerini ziyaret etmektedir. Sizin önemli anahtar kelimelerde ilk sıralarda veya ilk sayfada yer almanız marka bilinirliğiniz ve güvenilirlik açısından olumlu bir sinyaldir.
 • SEO

  Sitenizin Trafik Sayısını Artırın

 • SEO Hatasız Optimize Edilmiş Bir Web Sitesi ve Dış Faktörleri Temsil Eder: Web sitenize yapılan SEO çalışmaları ile sitenizin popüler arama motorlarında ve Google'da değeri artar. Değeri artan web siteniz, arama sonuçlarında daha sık gösterilmeye ve tıklama almaya başlar. SEO çalışmalarının içerisinde en kritik yapı taşı olan dış seo ve link inşası uygulamalarının desteğinden alınan etkiler anahtar kelimelerinizin ön sıralara yükselmesine yardımcı olur.
 • Home Version Ten

  Gelen Trafikleri ve Oturumları Analiz Edin

 • SEO Ölçümlenen Dış Trafik ve İç Aktivitelerin Oluşmasıyla Güçlenir: Bizim tarafımızdan yapılan veya doğal olarak web sitenize gelen bağlantıların verilerilerini ve trafik oranlarınızı analiz ederiz. Ölçümlemelerimizi Google Analytics, Google Search Console, Yandex Webvisor gibi araçlar üzerinden tamamlamamızın ardından tespitlerimizi sizinle paylaşırız.
 • Tab Content One

  Organik Trafiklerin Satışa Dönüşmesini İzleyin

 • Google'dan gelen Ziyaretçi Trafiğininin Satışa Dönüşmesine Öncelik Verilir: Web siteniz Google tarafından size satış getirme potansiyeli yüksek olan hedef anahtar kelimelerde yükselmelidir. SEO Çalışmamız boyunca sizi trafiği nasıl yönlendirip satışa dönüştürebileceğiniz konusunda bilgilendiririz.
 • Tab Content One

  Her Bütçeye Uygun En İyi SEO Paketleri

  Bir web sitesi veya mobil uygulamanız var ama ticari kazançlarınız mı düşük? Aşağıdan size uygun SEO planını seçin.

  Google’da yükselmeye 2 ay içinde başlayın!

  SEO

  Kurumsal SEO

  Ticari Büyüme

  • 10 Anahtar Kelime
  • 3 Anahtar Kelime İlk 10 Sıra Garantisi
  • Web Site Analizi
  Popular
  SEO

  E-Ticaret SEO

  Satış Artırma

  • 10 Anahtar Kelime
  • 3 Anahtar Kelime İlk 10 Sıra Garantisi
  • Web Site Analizi
  SEO

  Mobil Uygulama SEO

  ASO

  • 10 Anahtar Kelime
  • 3 Anahtar Kelime İlk 10 Sıra Garantisi
  • Web Site Analizi

  Klişeleşmiş SEO Tekniklerini Kenara Bırakın

  Mükemmel SEO hizmetlerimiz, gelecekte kalıcı sonuçlar kazanmanızı sağlar. SEO, dijital reklamlara harcadığınız maliyetleri verimli hale getirir ve reklam harcamalarınızı düşürür. Böylece, dijital pazarlama operasyonlarınızda maksimum verimliliği elde etmiş olursunuz. Günümüz ve geleceğe güçlü bir SEO’nun güçlü etkisi ile hazırlanın. Aynı sektördeki rakiplerinizin uyguladığı tekniklere kıyasla Google, Bing, Yandex ve Yahoo arama sonuçlarında (SERP)’de rekabet makasını daraltın! 

  33% CTR Artışı yakalayın.
  20% Ziyaretçi artışı edinin.
  136% ROI SEO Yatırım Getirisi geri dönüşü elde edin.
  SEO

  SEO Analizi İsteyin

  Değerli web sitesi analizlerini ve markanız için en doğru seo çalışması tavsiyelerimizi ücretsiz göndereceğiz.

  SEO

  SEO İle Arama Motorlarında Yükselen Bazı Müşterilerimiz

  Görüşmeyi Başlat
  E-Ticarette satışlarınızı artıralım.

  Sitenizin Google'da üst sırada gözükmesini ister misiniz? Size özel stratejilerimizi öğrenmek için şimdi bir görüşme başlatın.