SEO

Sosyal Medya SEO Teknikleri Nelerdir? Nasıl Uygulanır?

Sosyal Medya

Sosyal medya, seo için önemli bir unsur olarak ön plana çıkmaktadır.

Twitter, pr 10 olmasıyla ön plana çıkan sosyal medya platformlarından birisidir.

Facebook, Alexa Amerika sıralamasında 2. sıradadır. Google ise 1. sıradaki yerini korumaktadır.

Tabii ki, sosyal medya sadece bu platformlarla sınırlı değildir. Bunların dışında ; Pinterest, linkedin, myspace, friendfeed, Google+(Plus), instragram, tumblr, livejournal gibi bir çok sosyal ağ platformu bulmak mümkündür. Günümüzdede bu platformların sayısı sürekli artmaktadır.

İyi bir facebook sayfası oluşturmak için öncelikle bu bir firma sitesiyse firmanızı çok fazla reklama kaçmadan tanıtma gayreti gösterin. Daha sonra çeşitli ilgi çekici görseller yayınlayın. Bunları yaptıktan sonra forum, blog gibi platformlarda sosyal ağ sayfanızı tanıtmaya başlayın. Bu işlemi yaptığınızda kullanıcılar yavaş yavaş sayfanızı beğenmeye başlayacaktır. Bu süreçten sonra yavaş yavaş bilgi verici yazılar yayınlayın. Bu yazılarıda çeşitli tanıtım platformlarında yayınlayın. Bunu yaptığınızda facebook sayfanız ön plana çıkmaya başlayacaktır ve dolayısıyla siz şuanda iyi bir facebook sayfası oluşturmuş oldunuz.

Günümüzde Sosyal medya’nın önemi oldukça büyüktür. Sosyal medyayı etkili kullanarak hedef kitlenize ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda sosyal medya Google’da web sitenizin yükselmesi açısındanda önemli bir rol teşkil eder. Twitter hesabınızın 1,000 den fazla takipçisi varsa ve sitenizin tanıtımını yapıyorsanız bağlantıyı tıklayan kullanıcı sayısı 600 desek, 600 kişi Twitter üzerinden sitenize gelmiş olacak ve size ciddi anlamda yarar sağlayacaktır. Aynı şey Facebook içinde geçerli, facebook’ta ise yüksek beğenili sayfalarda tanıtılan web siteleri kolaylıkla hedef kitlesine ulaşmakta ve Google’da hızla yükselmektedir. Sosyal medya bir web sitesini otoriter hale getirir. Sosyal medyada web siteniz popüler oldukça daha firmanızın adını veya kendi adınızı rahatlıkla duyurabilecek ayrıca ziyaretçi akışınıda inanılmaz bir şekilde arttıracaksınız. Web sitenizde gerçekten kaliteli bir web sitesiyse kullanıcılar sitenizden çıkmayacak ve sizde hem Google’da kalıcı olarak rahat bir şekilde yükselmenin keyfini yaşayacaksınız ve doğal olarak sitenizde reklam gelirleride arttıkça kazancınızı ikiye katlayarak daha çok kazanmanın keyfini yaşayacaksınız. Ek olarak facebook’a reklam vererekte sayfanızın daha çok tanınmasına ve ön plana çıkmasına imkan verebilirsiniz.

Author

perforjans

Uzmana Mesaj Gönder
Detaylı Bilgi Al
Daha fazla müşteri ve satış ister misiniz?

Sitenizin Google'da üst sırada olmasına yardımcı olabiliriz. Size özel stratejilerimizi öğrenmek için şimdi reklam uzmanınız ile bir görüşme başlatın.