Perforjans

Trust Flow Nedir? Güven Akışı (TF) Metriği Nasıl Arttırılır?

Trust Flow Nedir?

Trust Flow MajesticSEO şirketinin bir metriğidir.

Trust Flow web sitenize gelen bağlantıların güven akışı puanlamasıdır. Facebook, Google, Yahoo gibi web sitelerinden sitenize bağlantılar gelirse ve ziyaretler olursa ayrıca web siteniz güçlüyse bu oran yükselecektir.

Nasıl yükselir/yükseltirim?

Trust Flow oranınızı yükseltmek için kayda değer içerikler oluşturun ve paylaşılabilmesini sağlayın. İnsanlara daha önce görmediği bir hizmeti vaad edip bu hizmeti sunun. Çeşitli sponsorluk anlaşmaları imzalayın, kaliteli linkler kazanın. Çeşitli yarışmalar düzenleyin. Web sitenizin kullanılabilirliğine dikkat edin, web siteniz hızlı açılmalı, herhangi bir hata olmamalı, içerikleriniz uzun ve özgün olmalı, web siteniz kapalı kalmamış olmalı. Kapalı olan bir web sitesinin sayfalarına ulaşılmaz dolayısıyla bu da trust flow puanınızı olumsuz yönde etkiler ve puanınızın düşmesine neden olur. Özetle; Web siteniz kullanılabilir, ulaşılabilir, güncel olmalı ve gerçekten güvenilir sitelerden kaliteli bağlantılar almalıdır. Bu işlemler gerçekleştiğinde veya uygulandığında Arama motorları web sitesinin popüler olduğunu/popülerleştiğini düşünür. Trust flow puanınız hızla artış gösterecektir.

Faktörleri nedir?

  1. Web site Kullanılabilirliği
  2. Web site Ulaşılabilirliği
  3. Web site Güncelliği
  4. Güvenilir web sitelerinin sitenize bağlantı vermeleri
  5. Web sitenize güvenilir web sitelerinden gelen ziyaretler

 

 

Author

perforjans

Google'a Reklam Ver
Google'a Reklam Vermeye Başlayın
Daha fazla müşteri ve satış ister misiniz?

Sitenizin Google'da üst sırada olmasına yardımcı olabiliriz. Size özel stratejilerimizi öğrenmek için şimdi reklam uzmanınız ile bir görüşme başlatın.