SEO

Zararlı Backlink Nasıl Temizlenir? Nasıl Tespit Edilir?

Google Penguen algoritması çıkana kadar sahip olduğunuz backlinkler sitenizi hiç kötü etkilemiyordu. Doğal olmayan achor text backlinkler ile üst sıralara çıkan siteler artık Google’ın filtresine tıkılacak.

“Bu kalitesi düşük backlinklerden nasıl kurtulabiliriz?” sorusu akla geliyor. Yahoo Site Explorer bunun için gerçekten yararlı bir araçtır. Buradaki sonuçları daha ayrıntılı görebilmek için ücretli kullanmanızı tavsiye ederiz.

Eğer ki Penguen algoritmasına takıldıysanız kesinlikle detaylı bir şekilde araştırma yapmalısınız. Bunun için önerebileceğimiz araçlar: SEOMoz Open Site Explorer, Ahrefs Site Explorer ve Majestic Site Explorer’dır. Bu araçlar sayesinde backlinklerinizi hatta bunlara verilmiş achor textleri bile görebilirsiniz. Bu üç araç aynı sonucu vermeyecektir. Sonuçta hepsinin çalışma mantığı farklıdır.  Bizim tavsiyemiz birkaç tanesini kullanıp raporları karşılaştırmanızdır. Birinin bulamadığını diğeri bulacaktır. Bu da sizin için detaylı backlink araştırması sağlayacaktır.

Bundan sonra geldik kötü backlinklerden kurtulmaya. Burada site sahibiyle ulaşmanız gerekmektedir. Kendinizin kaldıramadığı linkler olacaktır. Linkin bulunduğu web sitesinin iletişim sayfasından sahibine ulaşabilirsiniz. Sitesinden backlinki kaldırmasını isteyeceksiniz. Bu işi e-mail yoluyla yapabilirsiniz. Kaldırılmasını istediğiniz backlinklerin URL’lerini, anchor textleri iletmeniz gereklidir. Bu yöntemi kullanarak kötü linklerin hepsini kaldırtmaya çalışın.

Eğer kötü linklerden bazıları para karşılığı aldığınız backlinkler ise bunları size satan kişiyle görüşün. Linki koyduğu siteden kaldırmasını rica edin.

Kimseye ulaşamadığınız durumlarda en son çare olarak domain sahibine ulaşabilirsiniz. Bunun için herkesin kullandığı http://www.domaintools.com/ sitesinden domain sahibini n ya da firmanın bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bazı backlinkleriniz aynı ip adreslerinden verilmiştir. Bunların hangilerini iplerden olduklarını ve linkin olduğu sitenin sahibinin iletişim bilgilerine ulaşabileceğiniz bir araç daha var C-Class Checker : http://www.authoritydomains.com/bulk-ip-checker.php  . Bir çözüm olarak sosyal medyayı kullanabilirsiniz. Ulaşmak istediğiniz kişilerin sosyal medya profillerine de yazabilirsiniz. Facebook’tan yorumlar ya da Twitter’dan tweetler atabilirsiniz.

Author

perforjans

Uzmana Mesaj Gönder
Detaylı Bilgi Al
Daha fazla müşteri ve satış ister misiniz?

Sitenizin Google'da üst sırada olmasına yardımcı olabiliriz. Size özel stratejilerimizi öğrenmek için şimdi reklam uzmanınız ile bir görüşme başlatın.